Ceturtais Zīmogs

The Fourth Seal
Datums: 63-0321 | Ilgums: 2 stundas 27 minūtes | Tulkojums: Rīga
Džefersonvila, Indiānas štats, ASV

E-1 Labvakar. Nolieksim uz brītiņu mūsu galvas lūgšanā.

E-2 Mūsu žēlsirdīgais Debesu Tēvs, mēs tagad no jauna tuvojamies Tev šajā vakarā Jēzus Kristus Vārdā, lai pateiktos Tev par vēl vienu dienu. Un tagad mēs lūdzam Tavu svētību šīvakara kalpošanai. Lai atnāk Svētais Gars un dāvā mums skaidrojumu tām lietām, kuras mēs tik centīgi meklējam. Ak, Dievs, lai tas ir tik dārgi, ka mēs visi varam šādi būt sadraudzībā ap Tavu Vārdu, lai tad, kad mēs atstāsim šo vietu, mēs varētu teikt: "Vai mūsu sirdis mūsos nedega, kad Viņš ar mums runāja ceļā?" Mēs pateicamies Tev par to, ko Viņš mums ir darījis, un uzticamies, ka Viņš paliks kopā ar mums, kad mēs dosimies tālāk, jo mēs lūdzam to Jēzus Vārdā. Āmen.

E-3 Es esmu tik priecīgs, ka šovakar atkal esmu Tā Kunga namā, ka atkal esmu kalpošanā! Un mēs esam priecīgi... Es esmu tik priecīgs, ka...

E-4 Es jau domāju, ka tas neatnāks pie manis, taču galu galā tas atnāca. Tāpēc es esmu ļoti pateicīgs, jo tas taču ir pēdējais no šiem četriem jātniekiem, un, manuprāt, tas ir viens no svarīgākajiem Vēstījumiem Draudzei šajā laikā.

E-5 Es nezinu, ko nozīmē nākošais. Es vienkārši katru dienu ņemu pa vienam, kā nu Viņš man to atver. Es cenšos to izteikt ar...tā, kā Viņš to iedod man.

E-6 Vai jūs izbaudāt šo...šo svētību? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Vai jūs ievērojāt, cik nevainojami tas sasaucas ar tiem draudzes periodiem, kā tas pilnīgi precīzi sakrīt ar tiem? Lūk, kā tas... Man tas parāda, ka tas...tas pats Svētais Gars, kas parādīja draudzes periodus, tas pats Svētais Gars tagad dod šo, redziet, jo tas viss savienojas – viens liels Dieva darbs, kurā Viņš parāda Sevi dažādos veidos.

E-7 Paskatieties, kā Viņš rādīja Sevi Daniēlam vīzijās: tika attēlota kāda lieta, piemēram, kā āzis vai varbūt koks, bet citā vietā tā jau bija statuja; un...un viss, ko Viņš darīja, tas visu laiku stāstīja par vienu un to pašu, lai nodrošinātos, ka mēs to nepalaidīsim garām.

E-8 Pirms dažām minūtēm es biju tik saviļņots, es runāju ar vienu lēdiju, kas sēž šeit, viņai ir apmēram astoņdesmit pieci gadi. Un viņa...

E-9 Nesen, tieši pirms es devos uz Rietumiem, man šķiet, tur Ohaijo bija viena maza meitenīte, kura mira no leikēmijas pēdējā stadijā. Lūk, leikēmija – tas ir vēzis asinsritē. Un, ak, šī mazā meitenīte bija, ziniet, tik drausmīgā stāvoklī, ka viņai vairs nebija vispār nekādas cerības. Viņa tika barota caur vēnām, operējot. Un tā bija ļoti nabadzīga ģimene. Un viņi...

E-10 Kida kundze (viņa ir šeit) un brālis Kids pastāstīja viņiem, kā Tas Kungs reāli atbild uz lūgšanu. Un viņi sataisījās, man šķiet, nolīga kādu un atveda to meitenīti. Un tā bija ļoti jauka meitenīte, ak, kādus sešus septiņus gadus veca. [Māsa saka: "Deviņus gadus."–Tulk.] Deviņus gadus veca. Un...un viņa bija tur aizmugurē, istabā. Un...

E-11 Un, kad mēs nostājāmies Tā Kunga priekšā, Svētais Gars iedeva viņai Vārdu. Bet viņiem bija jāņem...bija jāņem un jābaro viņa, ziniet, lūk, tādā veidā. Bet, kad viņa devās prom, viņa paprasīja hamburgeru [Sanāksme priecājas–Tulk.], tāpēc...ēda ar muti. Un viņai iedeva hamburgeru un vienkārši sāka viņu barot parastā veidā.

E-12 Pēc neilga laiciņa, pēc pāris dienām, viņi atkal aizveda viņu pie ārsta, un viņi... Ārsts gluži vienkārši nespēja saprast, viņš sacīja: "Tā vien liekas...tā vien liekas, ka tā ir cita meitenīte." Viņš sacīja: "Nu, tur nav pat nekādu leikēmijas pēdu, nekur, vispār nekur." [Sanāksme priecājas–Tulk.] Tāpēc... Bet viņa jau mira. Ārsti no viņas bija atteikušies, tikai baroja viņu caur vēnām. Viņa jau bija kļuvusi dzeltena. Jūs zināt, kā tas notiek. Tāpēc viņi... Bet tagad viņa ir skolā, spēlējas ar citiem bērniem, tik priecīga kā nekad.

E-13 Tas man atgādina vienu citu līdzīgu gadījumu. Vienu dienu, kad tikko biju atgriezies mājās, tur bija... Ja es nekļūdos, tie bija vai nu anglikāņi vai prezbiterieši, kuri bija atveduši mazu meitenīti no Kanzasas. Un ārsti bija no viņas atteikušies, viņai bija leikēmija. Un, manuprāt, viņi bija pateikuši, ka viņa dzīvos vēl četras dienas, lūk, cik viņai bija slikti. Viņi pateica, ka bija izmantojuši šīs četras dienas, lai atbrauktu šurp caur sniega kupenām un visu pārējo, cauri visai valstij, lai par meitenīti tiktu palūgts. Un vectēvs, ļoti jauks vīrs gados, sirmiem matiem...

E-14 Un viņi ar meiteni jau bija uzturējušies šeit mazā motelī divas dienas (man šķiet, tā tur vairs nav, Silverkrīkas šajā pusē.) Un tā es tonakt devos turp, lai par viņu palūgtu. Tas bija agrs rīts. Es atbraucu tonakt no pilsētas un devos turp. Un vecais tēvs...vectēvs staigāja turp un atpakaļ. Bet māte centās rūpēties par bērniņu.

E-15 Un, kad es nometos ceļos, lai palūgtu, Svētais Gars atklāja man noslēpumu, kas bija starp māti un tēvu, par kaut ko, ko viņi bija izdarījuši. Es pasaucu viņus malā un pajautāju par to viņiem. Viņi sāka raudāt un sacīja: "Tā ir taisnība."

E-16 Tad es atskatījos un ieraudzīju, kā mazā meitenīte lēkā ar lecamauklu, staigā un spēlējas. Un tagad mazā meitenīte... Pēc apmēram trim nedēļām viņi atsūtīja man mazās meitenītes fotogrāfiju: viņa bija atgriezusies skolā, lēkāja ar lecamauklu, un viņai vairs nebija it nekādas leikēmijas.

E-17 Lūk, šīs liecības – tā ir absolūti godīga patiesība. Saprotat? Tiešām, redziet, mūsu Dievs ir tik reāls! Mēs vienkārši Viņam kalpojam un...un Viņam ticam. Un...un es zinu, ka Viņš ir reāls.

E-18 Lūk, tagad es cenšos kā vien protu, kamēr kaut kas darbojas mūsos, mūsu vidū. Un tagad mēs mēģināsim ar Dieva žēlastību šovakar paņemt šo Ceturto Zīmogu un ieraudzīt, ko Svētais Gars mums vēlas caur to pateikt.

E-19 Es tagad izlasīšu Atklāsmes Grāmatas 6. nodaļu, sākot no 7. panta, 7. un 8. pantus. Vienmēr ir divi panti – pirmais ir paziņojums, bet otrais pants ir tas, ko viņš redzēja.
Kad Viņš atdarīja ceturto zīmogu, tad es dzirdēju ceturtās dzīvās būtnes balsi sakām: nāc [un skaties]!
Es redzēju, un raugi: pelēks zirgs, un tam, kas sēdēja zirgā, bija vārds – nāve, tai sekoja elle, un tika dota vara pār ceturto tiesu zemes nokaut ar zobenu, ar badu, ar nāvi un ar zemes zvēriem.

E-20 Un tā, lai Tas Kungs palīdz mums tagad to saprast. Tas ir noslēpums.

E-21 Tagad nedaudz atkārtosim, lai to nostiprinātu (kā mēs darījām ar draudzes periodiem) šos jātniekus un šo Zīmogu noņemšanu. Lūk, tāpēc mēs to paturēsim prātā un nedaudz parunāsim, līdz sajutīsim, ka ir pienācis atbilstošs brīdis, lai runātu.

E-22 Un tā, mēs jau esam ievērojuši, ka Zīmogu noņemšana...ka tā ir aizzīmogotā Izpirkšanas Grāmata. Turklāt šī Grāmata ir sarullēta kā rakstu rullis, gluži kā tas bija senajos laikos.

E-23 [Izmantodams papīra lapas, Brālis Branhams demonstrē, kā tiek sarullēts un apzīmogots rakstu rullis–Tulk.] Tā nebija šāda veida grāmata, jo tādas tika ieviestas tikai nesen (šādas grāmatas), manuprāt, pēdējos simtu piecdesmit vai divsimt gados, apmēram tā. Un toreiz viņi to sarullēja, bet galu atstāja brīvu. Es jums jau stāstīju, kā tas tika darīts un kur Svētajos Rakstos var to atrast: pie Jeremijas un citur. Pēc tam uz tā tika uztīts nākošais, bet gals palika ārā un...lūk, šādi.

E-24 Un katrs no tiem bija Zīmogs. Tā bija ar septiņiem zīmogiem aizzīmogota Grāmata, un tas bija...neviens... Kad viņi... Tā bija ar Septiņiem Zīmogiem aizzīmogotā Izpirkšanas Grāmata. (Atvainojiet.)

E-25 Un tad neviens ne Debesīs, ne uz zemes, ne zem zemes nebija cienīgs To atvērt vai pat uz To paskatīties. Un Jānis sāka raudāt, jo viņš nespēja atrast nevienu cilvēku...jo, ja šī Grāmata netiktu paņemta no sākotnējā Īpašnieka rokas... Bet Ādams un Ieva To pazaudēja, un Tā atgriezās atpakaļ, kad viņi zaudēja savas Vārda tiesības, apsolījumus, savu mantojumu.

E-26 Viņi... Atcerieties, viņi pārvaldīja zemi. Viņš bija...viņš bija kā dievs amatieris, jo viņš bija Dieva Dēls. Bet Dieva Dēls ir dievs-amatieris. Tas nav pretrunā Rakstiem. Es zinu, ka tas izklausās dīvaini.

E-27 Bet Jēzus sacīja: "Ja jūs saucat tos, pie kuriem nāca Dieva Vārds..." Bet pie kā nāk Dieva Vārds? [Sanāksme saka: "Pie praviešiem."–Tulk.] Pie praviešiem. "Ja jūs saucat tos, pie kuriem nāk Dieva Vārds, par dieviem, tad kā gan jūs varat nosodīt Mani, kad Es saku, ka esmu Dieva Dēls?" Saprotat?
Lūk, viņi bija dievi.

E-28 Un cilvēks... Ja tu piedzimsti ģimenē, un tev ir tās uzvārds, tātad tu esi dēls un sava tēva daļa.

E-29 Bet tad...tad, kad ienāca grēks, mēs ieraudzījām, ka cilvēks nonāca tā bezdibeņa otrā pusē. Un...un vēršu un āžu asinis apklāja, taču neatbrīvoja, līdz atnāca tas īstais Balinātājs, kas varēja paņemt šo grēka traipu un pilnībā to sašķelt un aizsūtīt to atpakaļ tā sākotnējam samaitātājam: sātanam.

E-30 Tas atgriezās pie sātana, un tagad tas gaida savu iznīcināšanu uz visiem laikiem. Lūk, tas parāda, kam mēs ticam. Mēs ticam, ka viņš tiks pilnībā iznīdēts un iznīcināts.

E-31 Es ticu, ka grēks tiks sašķelts. Un, kad tas ir izsūdzēts, balstoties uz Jēzus Kristus Asinīm, tas ir kā iepilināt melnas tintes pilienu "Hloroks" balinātājā – tas vienkārši sašķeļ to ķīmiskajos elementos un aizsūta to taisni atpakaļ uz turieni, no kurienes tas uzradās. Saprotat? Tieši tā dara Jēzus Kristus Asinis.

E-32 Tad cilvēks atgriežas pāri bezdibenim jau kā Dieva dēls. Saprotat? Un tad viņš...tad viņš kļūst... Nu, viņš pat... Viņā ir Dieva radošais spēks. Un, kad Dievs pavēl, lai kaut kas notiktu, tā tas notiks. Un mēs tikām atpakaļ. Un kad...

E-33 Mozus, zem vēršu asinīm, kad viņš satika to Gaismu, Uguns Stabu tajā degošajā krūmā, un viņš tur atradās ar uzdevumu, kuru viņam bija devis Dievs... Bet Mozus bija pravietis. Kad pie viņa nāca Tā Kunga Vārds, viņš runāja, un notika pat radīšana ar Vārdu. Saprotat?

E-34 Lūk, ja jau tas notika zem šīm vēršu asinīm, tad kā ir ar Jēzus Asinīm? Tās nav kaut kas, kas tikai apklāj, bet gan pilnībā atbrīvo, un cilvēks stāv Dieva Klātbūtnē kā izpirkts dēls. Redziet, Draudze ir tālu no tā līmeņa, kādā tai vajadzētu dzīvot. Un es domāju, ka pārāk bieži mēs tikai izsakām minējumus tā vietā, lai patiešām ķertos klāt problēmai.
Es gribu kaut ko pateikt, un es pateikšu, kad pienāks laiks.

E-35 Lūk, ievērojiet, draudzēs kaut kur kaut kas nav kārtībā. Un es domāju, ka šīs konfesionālās sistēmas ir sagrozījušas cilvēku prātus un pārējo tik ļoti, ka viņi vairs nezina, kā to darīt. Tā tas ir.

E-36 Taču mums ir apsolījums, ka tas tiks atklāts. Un tā, šie Septiņi Zīmogi, ar kuriem ir aizzīmogota šī Grāmata... Un šie Septiņi Zīmogi...

E-37 Un pēc tam, kad šie Septiņi Zīmogi ir pabeigti, mēs redzam Atklāsmes Grāmatas 10. nodaļā, ka bija septiņi noslēpumaini Pērkoni. Jānim bija dots rīkojums rakstīt, taču tos pierakstīt viņam tika aizliegts. Un šo Pērkonu laikā mēs redzam, ka nonāca Kristus jeb Eņģelis ar varavīksni un uzlika kājas uz zemes un jūras, un zvērēja, ka laiks jau ir beidzies – tajā brīdī.

E-38 Un pēc tam mēs noskaidrojām, ka, atveroties šiem Zīmogiem, Jērs ir atstājis Savu starpniecības darbu, kad Viņš bija Aizbildnis, un jau ir iznācis priekšā, lai pieprasītu to, uz ko Viņam ir tiesības – visus, kurus Viņš ir izpircis ar Savu nāvi.

E-39 Un neviens nevarēja atvērt šo Grāmatu. Neviens To nesaprata. Tā bija Izpirkšanas Grāmata. Un Tā bija Dieva-Tēva, Gara, rokā, jo Kristus bija uz Troņa kā Starpnieks, vienīgais Starpnieks. Tāpēc uz šī altāra nevarēja būt neviens cits svētais – ne Marija, ne Jāzeps, neviens cits, jo tās bija Asinis. Un tikai Jēzus Asinis varēja veikt grēku izpirkšanu, tāpēc nekas cits nevarēja tur stāvēt kā Starpnieks. Pareizi. Neviena cita nebija.

E-40 Tāpēc visas šīs idejas, ka Jūda ir aizgādnis politikai, bet svētā Cecīlija vēl kaut kam – tās ir blēņas. Tas nav... Es nesaku, ka tie cilvēki nav godīgi un patiesi. Es nesaku, ka jūs esat nepatiesi, ja jums ir tāda saprašana. Taču jūs kļūdāties, jūs...jūs patiesi kļūdāties. Un jebkas...

E-41 Viņi saka: "Nu, tas...tas Eņģelis, tas parādījās svētajam Bonifācijam un pateica to un šito, un vēl to. Un viņiem būtu jāsaka, lūk, šādi." Es it nemaz nešaubos, ka kāds ir redzējis vīziju. Es...es nešaubos, ka Jāzeps Smits redzēja vīziju, taču tā nebija saskaņā ar visu Vārdu. Tāpēc es uzskatu, tā ir kļūdaina. Saprotat? Tam ir jāsaskan ar visu Vārdu.

E-42 Tāpat ir ar draudzes periodiem un ar Zīmogiem, un ar visu pārējo. Un, ja kāds uzskata, ka viņam ir šie Septiņi Pērkoni, bet tas nesakrīt ar visu pārējo Vārdu, tad tur kaut kas nav kārtībā. Saprotat? Ir jāatnāk TĀ SAKA TAS KUNGS, jo tieši Šī arī ir tā Grāmata. Šī ir Jēzus Kristus atklāsme visā pilnībā.
Un tā. Es ticu, ka tad iznāca Jērs...

E-43 Viņi nezināja. Jānis raudāja. Viņš nevarēja nevienu atrast ne Debesīs, ne uz zemes, jo visi atradās tā bezdibeņa otrā pusē – grēks. Neviens cilvēks... Kāds eņģelis, protams, būtu bijis cienīgs, taču tam tomēr bija jābūt Radiniekam, tam bija jābūt cilvēkam. Un neviena tāda nebija, jo ikviens cilvēks bija dzimis caur seksu.

E-44 Bija vajadzīgs Tāds, kas būtu dzimis bez tā. Tāpēc to paveica pats Dievs caur piedzimšanu no jaunavas un kļuva par Imanuēlu. Tieši Viņa Asinis bija cienīgas. Un kad Viņš pats pārgāja pāri šim bezdibenim un samaksāja cenu, un pārlika tam pāri tiltu priekš visiem mums, tad Viņš apsēdās kā Starpnieks. Un tur Viņš sēdēja.

E-45 Un visu šo laiku Grāmata faktiski ir bijusi aizvērta. Te nu Tā ir, taču Tā joprojām ir simbolos. Viņi To redzēja. Pat Jānis to redzēja, kad tika paziņots, kad iznāca pirmais, viņš sacīja: "Balts zirgs devās uz priekšu, uz tā bija jātnieks, tam rokā bija šaujamloks." Tas ir simbols. Tas nav atklāts. Nē, tas ir tikai simbols. Un, tāpat kā ikviens cilvēks uz zemes, neko vairāk viņš pateikt nevarēja. Tā tas ir. Protams, varbūt viņš stomījās un šaubījās, vai pēc kāda laika šeit vai tur pat kaut ko uzminēja.

E-46 Bet tad mēs redzam Atklāsmes Grāmatā, ka septītā eņģeļa Vēstījuma laikā noslēpumiem (visiem Tās noslēpumiem) līdz tam laikam jau ir jābūt atklātiem (tas ir Atklāsmes Grāmatā 10:1-7), ka tiem ir jābūt atklātiem saskaņā ar to laiku...tajā laikā, kad Viņš to izdarīs.

E-47 Pēc tam Septiņi Pērkoni runāja savās savādajās balsīs, un Jānis grasījās to pierakstīt, taču... Jānis zināja, kas tas bija, taču viņš...viņš to nepierakstīja, jo viņam tika aizliegts to rakstīt. Tas ir pilnīgi absolūts noslēpums. Tas nav pat simbolā, it nekā. Mēs tikai zinām, ka Viņš...tie nodārdēja un viss.

E-48 Un tā, visu to pētot... Lūk, neaizmirstiet, ka mēs atcēlām svētdienas dziedināšanas dievkalpojumu, tas ir, svētdien no rīta, tāpēc ka mēs atbildēsim uz...uz cilvēku jautājumiem. Lūk, es gribu, lai jūs uzdodat jautājumus par šiem Septiņiem Zīmogiem, ja jūs kaut kas uztrauc, ja jums kaut kas nav skaidrs. Lai tie ir saistīti ar šiem Septiņiem Zīmogiem. Tad līdz sestdienas vakaram es varēšu pateikt, vai ir pietiekami jautājumu, lai uz tiem atbildētu. Saprotat? Un pēc tam, teiksim, nu, ja tas būtu par kaut ko citu, piemēram: "Vai man vajadzētu darīt šādi?" Vai...vai varbūt kāds būtu redzējis sapni – tas...tas viss ir svarīgi, taču nenovirzīsimies no šiem Septiņiem Zīmogiem. Mēs tagad esam pievērsušies tieši viņiem. Ziniet... Tieši tam ir atvēlētas šīs sanāksmes – Septiņiem Zīmogiem. Tieši pie tā arī pieturēsimies.

E-49 Man ir jādodas mājup, man ir jānovada dažas sanāksmes tur rietumos. Pēc tam es atkal atbraukšu, nedaudz vairāk kā pēc mēneša vai pēc diviem, vai apmēram tā, un varbūt Tas Kungs ļaus, lai mums ir vēl kaut kas par šo tēmu; varbūt būs kāds dziedināšanas dievkalpojums vai vēl kaut kas, vai jebkas, ko mēs...lai kas tas arī nebūtu.

E-50 Turklāt mums šeit vēl priekšā ir Septiņas Bazūnes. Saprotat? Un tās visas arī šeit iekļaujas. Un Septiņi Kausi, kuriem ir jātiek izlietiem. Tāpēc... Un tas viss tur precīzi sader kopā, tomēr tas viss joprojām ir noslēpumaini.

E-51 Un tā, vakar vakarā... Mēs ieraudzījām, ka parādījās Pirmais Zīmogs un jātnieks... Un Tas Kungs... Ticiet man, es agrāk to vispār nezināju. Nevienu no tām lietām es agrāk nezināju. Tā tas ir.

E-52 Un es vienkārši ne...vienkārši dodos turp, paņemu Bībeli un apsēžos, un sēžu, kamēr... Kad tas sāk, lūk, šādi atvērties, es vienkārši ņemu pildspalvu un sāku pierakstīt. Saprotat? Un es tur palieku varbūt stundām ilgi, līdz...līdz tas viss beidzas.

E-53 Tad es atkal pārskatu un ieraugu, lūk, ko – kad redzu, ka Viņš ir pateicis to un to, es aizdomājos: "Šķiet, es kaut kur jau esmu to redzējis." Es ņemu alfabētisko sarakstu un sāku to meklēt, vai tas tur ir. Un te nu tas ir, un arī tur tas ir, un arī vēl tur tas ir, un arī tur un vēl tur. Tad es to visu sasienu kopā. Es zinu, ka tas ir Dievs, kamēr vien Raksti pielīdzinās Rakstiem. Tieši tā tam ir jābūt. Tieši tāpat kā ceļot ēku – akmeņiem ir jāiesēžas vienam otrā, akmens pēc akmens.

E-54 Lūk, vakar vakarā mums tika atvērts Trešais Zīmogs. Pirmais bija baltais zirgs, pēc tam bija sarkanais [ugunssārtais], bet pēc tam melnais zirgs. Un mēs noskaidrojām, ka šie jātnieki – tas visu laiku bija viens un tas pats jātnieks, un jau no paša sākuma tas bija antikrists. Viņam nebija vainaga, bet vēlāk viņš to ieguva. Un tad mēs noskaidrojām, ka pēc tam viņam tika iedots zobens, lai paņemtu mieru no zemes, un mēs ieraudzījām, ka tieši to viņš izdarīja. Pēc tam viņš ieviesa dogmas par naudas došanu baznīcai, nosverot tik daudz par denāriju un tik daudz par diviem denārijiem. Taču viņam tika aizliegts aizskart eļļu un vīnu, kuri bija atlikuši pavisam maz.

E-55 Pēc tam mēs parādījām...apstājāmies pie piemēra, kas ir eļļa un vīns, un kāda ir to iedarbība. Un mēs... [Brālis Branhams smejas–Tulk.] Varbūt tas izklausījās nedaudz nepieklājīgi, taču es...tā ir visīstākā Patiesība. Saprotat? Lūk, mēs apstājāmies pie... Ziniet, atkārtosim to tagad, tikai pāris minūtes. Tātad mēs izskatījām to, kas ir vīna spēks un ka eļļa simbolizēja Garu. Man šķiet, ka jūs to visu pierakstījāt. Ja nepierakstījāt, jūs to atradīsiet uz lentes; un kur atrast Rakstu vietas par to, ka eļļa vienmēr simbolizē Svēto Garu. Piemēram, ģeķīgajām jaunavām nebija eļļas, bet gudrajām jaunavām bija eļļa, kas ir Svētais Gars. Un tad vēl tur pie...pie praviešiem un citur.

E-56 Un tagad es... Protams, es necenšos pieminēt katru Svēto Rakstu vietu par to. Un ir lietas, par kurām nemaz neparunāsi – tas aizņems pārāk daudz laika. Taču es cenšos to parādīt ar Rakstiem un pārējo tā, lai iedotu cilvēkiem pietiekami, lai viņi saprastu un ieraudzītu to, kas tas ir. Taču, ja jūs iedziļinātos tikai vienā no Zīmogiem, ak, tad tam vajadzētu teju vai veselu mēnesi katru dienu sludināt tikai par to Zīmogu, un arī tad tam pat īsti nepieskartos. Saprotat? – Tikai vienu no tiem. Lūk, cik daudz...cik daudz tajā ir ielikts. Taču mēs izskatām tikai pašu galveno, lai jūs varētu...varētu ieraudzīt, kas tas tāds ir.

E-57 Lūk, tāpēc... Eļļa simbolizēja Svēto Garu. Pēc tam mēs noskaidrojām, ka eļļa un vīns ir savstarpēji saistīti pielūgsmē, redziet, vienmēr ir saistīti pielūgsmē.

E-58 Un vīns... Es sacīju (kā man tas atnāca), ka vīns simbolizē spēku...stimulācijas spēku no atklāsmes. Saprotat? Un... Tas ir, kad kaut kas atklājas, tas dāvā ticīgajam stimulāciju, jo tiek dāvāts caur atklāsmi. Saprotat? Tas ir kaut kas, ko ir pateicis Dievs, tas ir noslēpums, viņi to nevar saprast. Saprotat? Taču pēc kāda laiciņa Dievs nonāk un to atklāj, un pēc tam to apstiprina.

E-59 Atcerieties, ja Patiesība tiek atklāta, tad Patiesība tiek arī apstiprināta. Dievs nemainīgi... Nav nozīmes, cik gudrs varbūt ir cilvēks vai cik izcils ir viņa prāts – ja Dievs neapstiprina to, ko viņš runā, tad kaut kas nav kārtībā. Saprotat? Pareizi. Tāpēc ka tas ir Vārds.

E-60 Lūk, kad Mozus tur iznāca, būdams Dieva iedvesmots, un sacīja: "Lai uzrodas mušas," – parādījās mušas. Sacīja: "Lai uzrodas vardes," – parādījās vardes.

E-61 Redzat? Kā būtu, ja viņš pateiktu: "Lai uzrodas mušas," bet tās neuzrastos? Saprotat? Tādā gadījumā viņš...viņš nebūtu runājis Tā Kunga Vārdu, viņš būtu runājis tikai...būtu runājis pats savus vārdus. Viņš varbūt būtu nodomājis, ka tur vajadzētu būt mušām, taču nekādas mušas nebūtu uzradušās, jo Dievs nebūtu viņam to pateicis.

E-62 Un, kad Dievs tev kaut ko runā un saka: "Ej, izdari to, un Es būšu tur klāt, jo tas ir Mans Vārds," un Viņš parāda to Bībelē – tādā gadījumā aiz tā stāv pats Dievs. Taču, ja tas nav rakstīts Bībelē...aiz tā vienalga stāv Dievs, ja tas ir Dieva Vārds. Saprotat?

E-63 Bet tad, ja tas ir ārpus tā, tas tiek atklāts praviešiem. Mēs saprotam, ka visi Dieva noslēpumi tiek darīti zināmi praviešiem, tikai viņiem. Saprotat? Āmosa grāmata 3:7.

E-64 Un tā, atklāsmes spēks dod ticīgajam stimulāciju, tāpēc ka vīna, dabiskā vīna spēks ir tajā, ka tas stimulē. Saprotat? Tas stimulē cilvēku, kas jūtas ļoti nospiests. Saprotat? Redzat? Nu, tātad Vārda atklāsmes spēks dāvā ticīgajam prieka stimulāciju, gandarījuma stimulāciju, stimulāciju, ka Tas ir apstiprināts, ka Tas ir pierādīts.

E-65 Svētajos Rakstos tas tiek saukts (kā mēs par to runājam) par "jauno vīnu". Mēs to vienmēr tā saucam, sakām: "Viņi ir sadzērušies jaunu vīnu." [Jaunā latv. Bībele Apustuļu darbi 2:13–Tulk.] Saprotat? Labi. Vai arī "garīgo vīnu" – manuprāt, labāks tulkojums būtu "garīgais vīns". Tāpat kā dabiskais vīns atklājas stimulējošajā spēkā, tāpat dara šis jaunais vīns, kad tas atklāj Dieva Vārdu, kas ir Gars. Ak! Lūk, ir... Tas ir... Redziet, Vārds pats par sevi ir Gars. Vai jūs tam ticat? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.]

E-66 Izlasīsim to. Ziniet, izlasīsim to. Jāņa Evaņģēlijs 6. nodaļa. Vienkārši... Jā, tad jūs...tad jūs neteiksiet: "Nu, kāds tā pateica." Paskatīsimies, Kurš to pateica, un tad mēs zināsim, vai tā ir Patiesība vai nē. Apustulis Jānis 6. nodaļa. Un... 6. nodaļa un man šķiet, tas ir sešdesmit...63. Pants. Viss kārtībā, domāju, kas tas ir īstais. Jā.
Gars dara dzīvu, miesa neder nenieka; Vārdi, ko Es jums runāju, ir gars un dzīvība.

E-67 Pats Vārds ir Gars. Tas ir Gars Vārda formā. Un tad, redziet, kad Tas ir darīts dzīvs jeb atdzīvināts, Vārda Gars sāk darboties un rīkoties. Saprotat? Tāpēc ka tas...

E-68 Tagad paskatieties. Doma... Pirms vārda ir jābūt domai. Un tad, kad doma tiek izpausta, tas ir vārds. Tātad tā ir Dieva doma, kuru Viņš ir ielicis Vārdā. Un, kad mēs to no Viņa saņemam, tā kļūst par Vārdu.

E-69 Dievs atklāja Mozum, kas ir kādara. Mozus to izteica, un tas notika. Saprotat? Tieši tā tas ir, ja tas patiešām nāk no Dieva.

E-70 Lūk, mēs redzam, ka...ka Tas stimulē un dod prieku, jo tas ir Dieva Vārds. Un jaunais vīns...jaunais vīns stimulē, kad tas atklāj Vārdu. Un reizēm tas atnes neizmērojamu prieku. Mēs to izskatījām, ka tas atnes tādu prieku, ka tas tevi pārpludina.

E-71 Lūk, mēs zinām, ka ir daudz fanātisma un cilvēki dara visu ko. Es zinu, ka reizēm viņiem tas notiek, kad skaļi skan mūzika un tā tālāk. Es zinu, ka tā notiek. Un es arī neesmu pret to. Taču es esmu redzējis cilvēkus, kuri, kamēr skan mūzika, visi lēkā un kliedz; taču, kad mūzika beidzas, viss beidzas. Saprotat? Es uzskatu... Nu, manuprāt, tas...tas tik un tā ir normāli, ja vien cilvēki dzīvo pareizi un...

E-72 Taču kas notiek tagad? Tu sāc runāt Vārdu! Lūk, un tieši tas patiesībā atnes Dzīvību – Vārds, un tas atnes prieku no jaunā vīna stimulācijas. Saprotat? Jā. Un tieši tas notika Vasarsvētku dienā, kad Vārds tika apstiprināts.

E-73 Tagad skatieties. Lūk, Jēzus pateica viņiem Lūkas Evaņģēlijā 24:29: " Un redzi, Es jums sūtu Sava Tēva apsolījumu. Bet jūs ejiet uz Jeruzalemi un gaidiet, līdz kamēr..." Un kāds tad bija Tēva apsolījums? Joēla grāmata 3:1, mēs skaidri redzam, ka Viņš grasījās izliet Garu; Jesajas 28:19 [28:11], ka būs sapinušās lūpas un svešādas mēles, un visas tās lietas.

E-74 Viņi devās uz turieni. Un, kā mēs to jau izskatījām, kāds no viņiem varbūt sacīja: "Nu, manuprāt, mēs jau esam gaidījuši pietiekami ilgi. Ziniet, vienkārši pieņemsim to ticībā." Tā bija laba baptistu mācība, taču uz tiem brāļiem tas nenostrādāja.

E-75 Un tā, pavisam drīz tam bija jākļūst par realitāti. Un viņi gaidīja savu kalpošanu, kad Vārds tiks apstiprināts. Un kad jūs nākat, meklēdami Svēto Garu, dariet tāpat.

E-76 Jā, jūs varat to pieņemt ticībā. Jums ir jāpieņem Kristus ticībā. Pilnīgi pareizi. Un jūs pieņemat Svēto Garu ticībā, taču tad ļaujiet Svētajam Garam atnākt un veikt apgraizīšanu kā liecību tam, ka Viņš ir pieņēmis jūsu ticību. Saprotat? Tad... Redziet, "Ābrahams noticēja Dievam, un tas viņam tika pielīdzināts par taisnību," taču Dievs deva viņam apgraizīšanas zīmi kā apstiprinājumu, ka Viņš ir pieņēmis Ābrahāma ticību.

E-77 Tāpēc mums ir jādara tieši tas pats. Mums ir jāgaida Svētais Gars, līdz Tas kaut ko izdarīs; tas nav obligāti tāpēc, ka mēs runājām mēlēs, ne arī tāpēc, ka dejojām vai kļuvām emocionāli, ka mēs skaļi gavilējām, bet līdz mēs izmainīsimies, līdz kamēr kaut kas patiešām notiks! Nav svarīgi, kādā veidā Viņš atnāks, lai tikai tas notiek – tas ir svarīgākais. Saprotat?

E-78 Es ticu, ka runāšana mēlēs un visas tās pārējās lietas – tas ir labi, tomēr ar to vien nepietiek. Un jūs zināt, ka ar to nepietiek. Tāpēc tas neko nedos.

E-79 Es esmu redzējis, kā raganas runā mēlēs, esmu redzējis, kā burvji runā mēlēs un dejo garā. Protams. Noliek zīmuli, un tas raksta nezināmā mēlē, un kāds to iztulko, tieši tā, un pasaka taisnību. Tā tas ir. Uzrakstīja precīzi, kas bija noticis, un tieši tā arī bija. Esmu redzējis, kā viņi ber pīšļus sev uz galvas un sagraiza sevi ar nažiem, un aplej visu ar antilopes vai vēl kaut kāda dzīvnieka asinīm, un... Protams. Saprotat? Un sauc uz velnu. Tāpēc, redziet, tas nav...ar runāšanu mēlēs nepietiek.

E-80 Pat ja es runāju ar cilvēku un eņģeļu mēlēm, bet man nav mīlestības, tas man nelīdz nenieka." Redzat? Pat ja es varētu to darīt! Saprotat? Tāpēc tas viss nenozīmē, ka tev ir Svētais Gars.

E-81 Taču kad Viņš, Personība, nemirstīgais Kristus Gars kļūst par tavu personīgo Glābēju un izmaina tevi, un novirza tavu skatu taisni uz Golgātu un uz šo Vārdu, kaut kas ir noticis. Tieši tā. Kaut kas ir noticis. Tev nevajadzēs, lai kāds tev par to pasaka. Kad tas notiks, tu to zināsi.

E-82 Un jaunais vīns, kad tas dod atklāsmi, tad tas...tas ir atklāts.

E-83 Un tieši tā notika Vasarsvētku dienā. Viņi zināja, ka...ka pār viņiem bija jātiek izlietam Garam, un viņi gaidīja, līdz kamēr tas notika. Un, kad atnāca atklāsmes apstiprinājums, tad viņiem atnāca stimulācija. [Brālis Branhams un sanāksme smejas–Tulk.] Protams! Viņiem viss sāka vārīties. Viņi uzreiz devās ielās, kaut arī iepriekš viņi baidījās, sēdēja aiz aizslēgtām durvīm. Un viņi izgāja ielās un sludināja evaņģēliju cilvēkiem, no kuriem viņi iepriekš baidījās! Pareizi. Redzat? Kaut kas bija noticis, jo bija apstiprināts patiesais apsolījuma Vārds.

E-84 Tagad šeit nedaudz apstāsimies. Ja jau tas dāvāja tādu pārliecību šiem vīriem, ka viņi...viņi... Faktiski visi viņi apzīmogoja savu liecību ar savām asinīm. Lai kas arī nenotika, līdz viņu dzīves beigām pārdzīvotais viņos neapdzisa. Tas nekad nepazuda, tāpēc ka tas bija patiesais apsolījuma Vārds, apstiprināts. Atklāsme tika apstiprināta. Un viņi nomira, savu liecību apzīmogojot paši ar savām asinīm.

E-85 Tagad paskatieties uz pēdējo dienu apsolījumu. Un šeit mēs to redzam apstiprinātu, šeit mūsu priekšā; pašreizējo Svētā Gara atnākšanu un darbus, kurus Viņam ir paredzēts darīt, mēs redzam to mūsu vidū. Saprotat? Ak, mums vajadzētu...ak vai! Kā lai mēs sadzirdam? Kaut kas notiek, patiešām, draugs! Kad īsts, patiess, neliekuļots, iepriekšnolemts ticīgais, kad tā Gaisma apspīd to sēklu, kaut kas izlaužas jaunai Dzīvei.

E-86 Tā parastā sieviete pie akas... Kad tie izskolotie priesteri sacīja: "Nu, tas taču ir velns. Viņš ir zīlnieks. Viņš...Viņš vienkārši zīlē tiem cilvēkiem likteni. Viņš...Viņš ir velns."

E-87 Taču kad šī sieviete ar iepriekšnolemto sēklu... Jūs domājat, ka tā tas nav, taču Jēzus sacīja: "Neviens nevar atnākt, ja Tēvs viņu nepievilks, un visi, kurus Tēvs Man ir devis, atnāks." Un Viņš...

E-88 Un antikrists pēdējās dienās būs spējīgs... Tas antikrista gars, kuru mēs pētām konfesionālismā, un mēs esam pierādījuši, ka konfesionālims ir antikrists. Tāpēc bez... Kaut kas nav kārtībā, ja cilvēks var no šejienes aiziet, joprojām uzskatot, ka konfesionālā sistēma nav antikrists. Tas taču ir pilnībā pierādīts ar vēsturi, ar visu iespējamo, viscaur Dieva Bībelē un visur citur – ka tas ir antikrists. Un tā galva ir Roma. Bet meitas-draudzes iet tai līdzās. Un tās visas tiks iemestas ellē. Tā tas ir.

E-89 Tāpēc mēs to visu redzam, antikristu, viņa garu, un kādā laikā mēs dzīvojam. Un...nu, tam taču vajadzētu atnest "neizsakāmu un apskaidrotu prieku". Tikko kā tas apspīdēja to sievieti, ak, sēkla uzreiz atdzīvojās!

E-90 Lūk, neaizmirstiet, Bībele saka, ka pēdējās dienās antikrists pievils visu pasauli.

E-91 Būs tikai neliels skaits, kuru vārdi bija ierakstīti Jēra Dzīvības Grāmatā pirms pasaules radīšanas. Un, kad īstenais atklātās Dieva Vārda Patiesības apstiprinājums apspīdēs tā cilvēka sirdi, viņš cik vien spēka metīsies pie ūdens un izies ar Svēto Garu, un viņu neviens nevarēs apturēt, jo ir uzdīgusi jauna Dzīvība.

E-92 Nesen es runāju ar vienu cilvēku, viņš centās diskutēt ar mani un sacīja: "Kā tev nav kauns sacīt, ka Dievs radīja debesis un zemi trīs dienās...tas ir, sešās dienās?"
Es sacīju: "Tieši tā saka Bībele."

E-93 Sacīja: "Nu, mums ir pierādījumi un mēs varam pierādīt, ka pasaule ir miljoniem gadu veca."

E-94 Es sacīju: "Tam ar to nav nekāda sakara. 1. Mozus Grāmatā 1:1 ir teikts: 'Iesākumā Dievs radīja debesis un zemi.' Punkts! Tas arī viss. Saprotat? 'Tagad zeme bija neiztaisīta un tukša.'" Un es sacīju: "Es ticu, ka tur jau gulēja ikviena sēkla, no kādas citas civilizācijas vai kaut kā tamlīdzīgi. Un tikko kā aizgāja ūdeņi un tās apspīdēja gaisma, izauga koki un viss pārējais."

E-95 Un tas pats ir ar cilvēku – tas bija prototips. Kad izklīst visa migla un Patiesība atklājas tur guļošajai sēklai (bet tajā joprojām ir dīglis), un Evaņģēlija Gaisma apspīd to caur patieso Vārda apstiprinājumu, tā atdzīvosies. Tajā atrodas Dzīvība. Tā ticēs. Nekas cits nespēs dzīvot, tur nav nekādas Dzīvības.

E-96 Tie vārdi, kas bija ierakstīti Jēra Dzīvības Grāmatā pirms pasaules radīšanas, pavisam noteikti uzdīgs. Un tieši tāpēc Jēzus ir tur apsēdies un, darīdams Savu starpniecības darbu, gaida to pēdējo sēklu. Un Viņš noteikti zinās, kad tas notiks.

E-97 Kā Dr. Lī Veils... Manuprāt, viņš joprojām ir kaut kur sanāksmē. Es jau vairākas dienas neesmu viņu redzējis, nedomāju, ka esmu viņu redzējis. [Kāds brālis saka: "Viņš ir šeit."–Tulk.] Viņš ir šeit. Nu, nesen viņš man atsūtīja kaut ko, ko sacīja Irenejs. Bet es jau sen uzskatu, ka Irenejs bija tā perioda eņģelis, kurā viņš dzīvoja. Un viņš sacīja, ka "tad, kad ieies pēdējais Miesas loceklis pēdējā periodā, tad vajadzētu...tajā laikā viss atklāsies." Un te nu tas ir. Pilnīgi pareizi. Redzat? Mēs dzīvojam tajā laikā. Labi.

E-98 Pēc tam vasarsvētku draudzes saņēma ārkārtīgu prieku, viņi saņēma īstenu stimulāciju. Es domāju, ka tā tas būtu katram.

E-99 Ziniet, atvēlēsim tam brītiņu laika. Atcerēsimies par Dāvidu, arī viņš...viņš saņēma stimulāciju. Viņš sacīja: "Mans kauss plūst pāri." Ha! Es ticu, ka viņa dzīvē notika kaut kas patiešām ievērojams. Kāpēc...kāpēc tas ar viņu notika? Kad viņš bija Garā... Viņš taču bija pravietis. Mēs zinām, ka viņš bija, un tā ir pateikts Bībelē – pravietis Dāvids. Lūk, jo viņš bija pravietis un viņš bija Garā, un ieraudzīja augšāmcelšanos. Ja jūs gribētu to izlasīt, tas ir Psalmā 16:8-11. Viņš sacīja: "Turklāt mana miesa priecājās. Mana... Es atdusos cerībā, jo Tu neatstāsi manu dvēseli ellē, nedz Savam Svētajam liksi redzēt trūdēšanu." Un tik tiešām šeit viņa kauss sāka plūst pāri, jo viņš ieraudzīja... (lai kas tur arī nebūtu) ...viņš ieraudzīja augšāmcelšanos, un viņš bija patiešām...un viņa kauss plūda pāri.

E-100 Bija vēl viens gadījums, kad Dāvida kauss plūda pāri, 2. Samuēla grāmata... (ja jau jūs esat izvilkuši savus zīmuļus) ...2. Samuēla grāmata 6:14. Viņiem bija liels sausums.

E-101 Dieva šķirsts bija paņemts. Bija atnācis ienaidnieks un paņēmis Tā Kunga šķirstu; viņi to bija aizveduši un nolikuši Dagona priekšā, un Dagons nokrita ar seju uz zemi. Pēc tam aizveda to uz citu pilsētu, un izcēlās sērgas. Tas bija... Viņi tur vēl nekad ne ar ko nebija tā apdedzinājušies. Bet viņi nevarēja tikt no tā vaļā, jo tas neatradās savā vietā.

E-102 Lūk, kad viņi to ielika vēršu ratos un veda atpakaļ un kad Dāvids ieraudzīja, kā tuvojas šķirsts, vai zināt, ko viņš izdarīja? Viņš...viņš tik ļoti piepildījās, un viņa kauss sāka plūst pāri – stimulācija! Kad viņš ieraudzīja, ka Vārds no jauna atklājas Israēlam, viņš dejoja Garā visapkārt un apkārt, lūk, šādi. Jā. Viņa kauss plūda pāri. Kāpēc? Viņš redzēja, ka Vārds atgriežas.

E-103 Un es domāju, ka tas kaut nedaudz stimulēs ikvienu, kad viņi redzēs, ka pēc visiem šiem gadiem patiesais Vārds, kā tas bija apsolīts, izpaužas un tiek apstiprināts. Kāds tas laiks! Kāds laiks!

E-104 Un tā, izlasīsim. Es... Ja es tā runāšu, tad līdz tam nenonākšu un aizturēšu jūs šeit līdz pusvienpadsmitiem. Vispār, vakar vakarā es jūs atlaidu agrāk, tāpēc šovakar man vajadzētu jūs tā pamatīgi aizturēt. [Sanāksme saka: "Āmen!"–Tulk.] Jā. Jā. Nē, es tikai pajokoju. Saprotat? Es... Vienkārši gribētos, lai Tas Kungs vada. Un tā:
Kad Viņš atdarīja ceturto zīmogu, tad es dzirdēju ceturtās dzīvās būtnes balsi sakām: nāc, [skaties].

E-105 Lūk: "Kad Jērs atvēra Ceturto Zīmogu..." Ziniet, šeit mēs tagad apstāsimies – Ceturtais Zīmogs. Kurš to atvēra? – Jērs. Vai bija vēl kāds cienīgs? [Sanāksme saka: "Nē."–Tulk.] – Neviens cits to nespēja izdarīt. Nē. Ceturto Zīmogu atvēra Jērs.

E-106 Un ceturtais dzīvnieks, dzīvā būtne, kas bija līdzīga ērglim, sacīja Jānim: "Nāc un skaties, kāds ir ceturtais izpirkšanas plāna noslēpums, kas ir apslēpts šajā Grāmatā," tāpēc ka to atvēra Jērs. Citiem vārdiem sakot, tieši to viņš sacīja. "Lūk, tas ir ceturtais noslēpums. Es tev parādīju to simbolā." Un tā, Jānis, nezinu, vai viņš to saprata vai nē, taču viņš pierakstīja to, ko viņš redzēja. Tomēr tas bija noslēpums. Lūk, viņš pierakstīja to, ko viņš redzēja.

E-107 Jērs ņēma nost Zīmogus, taču Dievs vēl negrasījās tos atklāt. Tie bija atstāti pēdējām dienām. Saprotat? Lūk, mums bija simboli, mēs centāmies tos izprast, un reizēm mums tas tīri labi izdevās. Saprotat? Tomēr mēs zinām, ka tas viss ir virzījies uz priekšu. Bet tagad, pēdējās dienās, mēs varam atskatīties atpakaļ un ieraudzīt, kā tas viss bija. Un tam ir jānotiek draudzes perioda beigās, tieši pirms Aizraušanas.

E-108 Es nevaru saprast, kāpēc cilvēki domā, ka Draudze piedzīvos Lielo Bēdu laiku. Kāpēc Tai ir jāpiedzīvo ciešanas, kad tai nav...Tai nav nekāda grēka? Es gribu teikt... Es ar to nedomāju draudzi (draudze noteikti ies cauri lielajām bēdām), bet es runāju par Līgavu. Līgava – nē, Viņai nevar uzrādīt vispār nekādu grēku. Tas viss ir izbalināts, un tur nav pat nekādas...tur nav pat smakas no tā, tas ir pilnībā prom. Dieva priekšā viņi ir pilnīgi. Tad kāpēc vajadzīgas Lielās Bēdas viņu attīrīšanai? Bet pārējie to piedzīvos. Draudze noteikti ies cauri Lielo Bēdu laikam, bet ne Līgava.

E-109 Un tā, mēs izskatījām to visvisādos simbolos, piemēram: draudze – Noa, tas simbolizē tos, kas pārnesti, kas pārgāja tālāk grēkā. Redzat? Jā, viņi tika pārnesti, taču Ēnohs aizgāja pirmais – tas ir prototips tiem svētajiem, kas aizies pirms Lielā Bēdu perioda.
Lūk, mēs redzam, ka šis Jērs atvēra Zīmogu.

E-110 Un tā, mēs redzam, ka pirmā dzīvā būtne...ja pamanījāt, mēs redzam, ka pirmā dzīvā būtne bija... Pirmā dzīvā būtne bija lauva, dzīva radība. (Tas ir draudzes periodu grāmatā.) Un pēc tam otrais dzīvnieks, manuprāt, bija ar seju kā vērsim jeb kā teļam. Un trešajai dzīvajai būtnei bija cilvēka seja. Bet ceturtajai dzīvajai būtnei bija ērgļa seja. Tieši tā viņi bija mums attēloti, tieši tādā kārtībā. Un tieši tā viņi ir izvietoti pat šajā, lūk, Grāmatā.

E-111 Un turklāt... Kā Floridā reiz mācīja viens liels skolotājs un sacīja, ka...ka visa...ka Apustuļu Darbu grāmata – ka tās bija tikai celtniecības stalažas priekš...priekš Draudzes; ka Draudze it kā ir atrodama četros Evaņģēlijos.

E-112 Bet mēs redzam, ka tas ir pilnīgi otrādi, ka tieši četri Evaņģēliji apsargā Apustuļu Darbu grāmatu. Ka tieši no šiem četriem Evaņģēlijiem ir sarakstīta Apustuļu Darbu grāmata, Svētā Gara darbi apustuļos. Un mēs redzam Grāmatā, ka šie sargi sēdēja tur un sargāja no austrumiem, ziemeļiem, rietumiem un dienvidiem. Atcerieties, kā mums šeit bija uzzīmēts un cik lieliski un nekļūdīgi viss pilnībā sakrīt?

E-113 Tagad es gribu, lai jūs pievēršat uzmanību. Sacīja: "Nāc un skaties." Jānis... Es gribu, lai jūs vēl pievēršat uzmanību pirms... Lūk, šis ir pēdējais no šiem jātniekiem, lai atklātu antikrista darbības.
Rītvakar mēs skatīsim dvēseles zem altāra.
Nākamajā vakarā – tiesas.

E-114 Vēl nākamajā vakarā – aiziešana, par...par perioda beigām, par laika, par visu lietu beigām, redziet, kad Viņa tiek paņemta augšā. Tādējādi tieši šajā Septītajā Zīmogā tiek izlieti Kausi, un tiek izliets viss pārējais. Kas tas ir, es nezinu.

E-115 Paskatieties. Taču šeit mēs redzam, ka tas ir ērglis, šis cilvēks, kas...tas ir, šī dzīvā būtne, kas šeit ir attēlota. Citiem vārdiem sakot, ir četri dažādi periodi, piemēram, bija lauvas periods, un mēs redzam, ka tagad ir ceturtais periods.

E-116 Un viņš pateica: "Nāc un skaties ceturto Izpirkšanas Grāmatas noslēpumu, kas ir apslēpts šajā Grāmatā. Nāc, skaties." Un Jānis gāja apskatīties, un viņš ieraudzīja bālu [pelēku] zirgu. Un uz šī bālā zirga atkal bija tas pats jātnieks.

E-117 Šeit viņam jau ir vārds – "nāve". Lūk, ievērojiet, nevienam no pārējiem jātniekiem, nevienam no pārējiem zirgiem vispār nevienā gadījumā, kopš jāja šis jātnieks, viņiem nebija...tam cilvēkam nebija vārda. Bet šeit viņš ir nosaukts par nāvi. Pirms tam tas nebija minēts, bet šeit atklājas, kas viņš ir – viņš ir nāve.

E-118 Nu, pie tā varētu pakavēties un norunāt par to veselu sprediķi, un salikt visu pa plauktiņiem! Bet īsumā – viss, kas ir "anti" (kas ir pret īsto), var būt vienīgi nāve, jo ir tikai divas lietas: Dzīvība un nāve. Un tas pierāda, ka atklāsme par to šajā laikā, kuru deva Svētais Gars – ka tā ir tīra Patiesība. "Anti", viņš ir nāve, tāpēc ka Vārds (kā mēs to šeit vēlāk ieraudzīsim) ir dzīvība. Saprotat?

E-119 Bet šis cilvēks ir nosaukts par nāvi. Lūk, citās vietās par šo jātnieku šādi nebija teikts. Taču šeit jau ir pieminēts, ka viņš ir nosaukts par nāvi.

E-120 Taču lauvas atklāsmes laikā... Tagad skatieties! (Lūk, es to gribu izlasīt rūpīgi, lai būtu drošs. Es to pierakstīju kaut kur šeit.) Tas nebija lauvas perioda atklāsmes laikā jeb pirmajā periodā, agrīnajā periodā – tolaik tas nebija atklāts. Nākošais periods bija vērša periods, tas bija tumšais periods, tumšie viduslaiki – arī tajā laikā nebija atklāts, kas tas bija. Tas nebija atklāts arī tad, kad bija cilvēkam līdzīgā dzīvā būtne, gudrība, kas attēloja reformatorus: Luteru, Vesliju un pārējos. Taču ērgļa periodā, pēdējā periodā, pravietiskajā periodā ir jāparādās pravietiskai izpausmei – pie viņa vienmēr atnāk noslēpumi!

E-121 Lūk, kur mēs vienkārši... Mēs pie tā šovakar nedaudz pakavēsimies, lai jūs to pilnībā saprastu. Lūk, vairumā gadījumu es... Jūs saprotat, ka šie... Es vēršos ne tikai pie šīs te grupas. Šīs magnetafona lentes dodas uz visurieni, un man tas ir labi jāizskaidro, tāpēc ka kāds dabūs tikai vienu no lentēm. Un, ja cilvēks nedzirdēs visas pārējās, tad viņš vienkārši apjuks. Saprotat? Dievs ir apsolījis mūsu laikam pielikt punktu visiem šiem visdažādākajiem jautājumiem, kuros jau sen ir bijis juceklis.

E-122 Kā tikai nav bijis: Elijas apģērbi un Elijas apmetņi. Ak, bija tādi cilvēki, kas... Džons Aleksandrs Douijs ir apglabāts, ietīts mantijā. Viņš apgalvoja, ka viņš ir Elija. Kas tik mums nav bijis. Kas tas ir, galu galā? – Tas ir tikai, lai atņemtu to Patiesību, kura noteikti tiks dāvāta. Saprotat? Pirms Jēzus atnākšanas tur bija viltus kristi. Saprotat? Tas vienmēr notiek tā. Tas ir sātans, kas uztaisa viltojumu, lai sajauktu cilvēku prātus un ticību, pirms tas īstais patiešām notiek. Tas arī viss.

E-123 Vai tad to pašu toreiz ebrejiem nepateica Gamaliēls? Sacīja: "Bija taču viens vīrs, kas sacēlās, sacīdams, ka viņš ir tas un tas, un viņš aizveda četrus simtus cilvēku tuksnesī, un viņi aizgāja bojā un tā tālāk."

E-124 Sacīja: "Ikviens zars, kuru Mans Debesu Tēvs nav dēstījis, " sacīja Jēzus, "tiks izrauts ar saknēm."

E-125 Gamaliēls sacīja: "Lieciet viņus mierā. Ja viņi... Ja viņi nav no Dieva, vai tad tas neiznīks? Bet, ja tas ir no Dieva, jūs kļūsiet par Dieva pretiniekiem." Šis cilvēks rīkojās gudri. Viņš bija skolotājs.

E-126 Tagad skatieties. Lūk, lai pabeigtu visus šos noslēpumus, Dievs ir apsolījis, ka ir jāparādās patiesam Elijam, kādam vīram, kas būs svaidīts ar to Garu; un tas tiks atklāts. Viņš ir apsolījis to Maleahijas 3. nodaļā. Es esmu saņēmis zīmītes un vēstules, kurās ir teikts, ka tā tas nav, taču es gribētu parunāt ar tiem cilvēkiem. Saprotat? To taču nevar noliegt. Ikviens īsts, labs teologs zina, ka tā ir Patiesība, tieši to viņi gaida.

E-127 Bet būs tieši tāpat, kā tas notika ar Jāni, pirmās Kristus atnākšanas priekšteci. Viņu taču neatpazina, jo par viņu bija pravietoti ļoti vareni notikumi. Viņam taču bija jānolīdzina visas augstienes un jāpaaugstina visas zemienes, un viss paugurainais jāpadara līdzens. Un, ak, viņš... Pravieši Jesaja (septiņsimt divpadsmit gadus pirms viņa piedzimšanas) un Maleahija (četrsimt gadus, pirms viņš parādījās uz skatuves), viņi visi pravietoja par viņu. Bet cilvēki gaidīja, ka nolaidīsies kaut kāds Debesu gaitenis un iznāks šis pravietis no Dieva ar zizli rokās.

E-128 Bet kas notika? Cilvēks, kurš pat draudzes locekļa apliecību nevarēja parādīt, cilvēks, kuram nebija nekādas pilnvaras dokumenta, nodzīvojis tuksnesī, viņam nebija pat parastas skolas izglītības. Vēsturnieki saka, ka viņš devās tuksnesī, kad viņam bija deviņi gadi, pēc sava tēva un mātes nāves, un uzauga... Viņam bija pārāk svarīgs uzdevums, lai sasietos ar kādu garīgo semināru. Viņam bija...viņam bija jādara zināms Mesija.

E-129 Dievs nevarēja izmantot ar teoloģiju piestūķētu cilvēku. Viņš tādu nevar izmantot, jo tāds cilvēks vienmēr griezīsies atpakaļ – tā viņš ir iemācīts, un viņš slieksies atpakaļ un turieni. Tāpēc, ja viņš kaut ko ieraudzīs, viņš uzreiz vērsīsies pie tā, ko ir teikuši tie mācītāji. Būtu labāk, ja jūs turētos no visa tā pa gabalu un vienkārši ticētu Dievam.

E-130 Un mēs redzam, ka cilvēki viņu palaida garām. Pat apustuļi, kuri tur stāvēja, viņu neievēroja. Viņi taču sacīja: "Kāpēc Rakstos ir teikts, rakstu mācītāji saka, ka Ēlija..."

E-131 Viņš atbildēja: "Viņš jau atnāca, bet jūs viņu neatpazināt."

E-132 Lūk, no kurienes es ņemu līdzību par augšāmcelšanos...tas ir, par Aizraušanu – tā notiks, bet viņi... Es zinu, ka tas izklausās savādi. Bet varbūt pēc šī vakara, ja Dievs dos, jūs zināsiet nedaudz vairāk par to, kā tas notiks. Tas būs tik noslēpumaini, ka par to nezinās gandrīz neviens. Pasaule vienkārši domās, vienkārši turpinās dzīvot kā parasti un tikai... Tieši tā Viņš to dara vienmēr.

E-133 Ziniet, es šaubos, vai kaut viena...es teiktu, kaut viena procenta deviņdesmitā daļa cilvēku uz zemes vispār zināja, ka Jēzus Kristus bija šeit, kad viņš šeit bija. Ziniet, kad Ēlija pravietoja, es šaubos, vai vispār kāds zināja, ka viņš bija... Cilvēki zināja, ka tur bija kaut kāds jukušais, kaut kāds fanātiķis, bet viņi ienīda viņu. Protams. Viņš bija tā saucamais dīvainis.

E-134 Un es domāju, ka ikviens no augšas dzimis kristietis šīs pasaules acīs, tā teikt, ir dīvainis, tāpēc ka tu esi izmainījies, tu esi no citas pasaules, tavs Gars ir no bezdibeņa otras puses. Šeit ir tik liels sajukums... Ja jūs...jūs ne ar ko neatšķiraties, kaut kas nav kārtībā, jūs...jūs vēl esat pārāk piesaistīti zemei. Jūsu domām būtu jābūt vērstām uz Debesīm. Bet Debesis dzīvo no Vārda.

E-135 Un tā, mēs redzam, ka notika šis...šis svarīgais notikums. Lūk, mēs ticam, ka ir jāatnāk īstajam Elijas Garam. Ir paredzēts, ka viņš atnāks. Saprotat? Un mums ir jāatceras, ka viņš atnāks šurp savā laikā un stundā. Iespējams, tagad mēs ieliekam tam pamatus. Un tā nebūs nekāda organizācija.

E-136 Es...es nepiekrītu šajā jautājumā vienam manam draugam. Viņš saka, ka tā būs cilvēku grupa. Es gribu, lai jūs parādiet man to Svētajos Rakstos. Dievs, nemainīgais Dievs, nekad nemaina Savus plānus. Ja Viņš tos maina, tad Viņš nebūtu Dievs. Pareizi. Jo tad Viņš būtu mirstīgs un zinātu to pašu, ko es, un arī pieļautu kļūdas.

E-137 Jau no pašiem Ēdenes dārza laikiem Dievs nekad nav izmainījis Savu plānu. Viņš uztaisīja izpirkšanas plānu – tās bija Asinis. Bet mēs esam izmēģinājuši izglītību. Mēs esam izmēģinājuši diktatūru. Mēs esam izmēģinājuši psiholoģiju. Mēs esam izmēģinājuši konfesionālismu. Mēs esam izmēģinājuši visu – lai tikai savienotu visus vienā grupā un lai visi visus mīlētu, un tā tālāk. Bet nav citas vietas sadraudzībai kā vien zem Asinīm – tā ir vienīgā vieta, kur Dievs satiekas ar cilvēku.

E-138 Dievs vienmēr strādā ar vienu indivīdu. Diviem cilvēkiem ir divas saprašanas. Un uz zemes nekad nav bijuši divi galvenie pravieši, kas būtu vienlaicīgi pravietojuši. Ieskatieties vēsturē un pārbaudiet to. Tieši tā. Būtu pārāk liels juceklis. Viņam ir vajadzīgs viens pilnībā pakļāvies cilvēks, lai viņu lietotu. Viņš meklē tādu cilvēku.

E-139 Taču pienāks laiks, kad viņš parādīsies – tas, kurš Viņu klausīs, katru Vārdu. Nav svarīgi, ko saka kāds cits, tādi cilvēki nekad no Viņa neatkāpsies. Tā tas ir. Viņi gaidīs uz TĀ SAKA TAS KUNGS. Bet līdz tam viņi nekustēs ne no vietas. Tas būs pienācīgi apstiprināts. Jūs...

E-140 Lūk, ārējā pasaule to ienīdīs, bet izraudzītā sēkla, iepriekšnolemtā sēkla, tāpat kā tas bija Jēzus dienās – kad atspīdēs tā Gaisma, tā sēkla, lūk, šādi atdzīvosies. [Brālis Branhams uzsit gaisā knipjus–Tulk.] Viņi to atpazīs, viņi to sapratīs. Jums nevajadzēs neko par to sacīt.

E-141 Viņa sacīja: "Cienītais, es redzu, ka Tu esi pravietis. Es zinu, kad atnāks Mesija, Viņam darīs..."
Viņš sacīja: "Tas esmu Es."

E-142 Ak, ar to pietika. Viņai nevajadzēja "gaidīt" visu nakti un "gaidīt" vēl nākošo nakti, viņa dabūja To uzreiz. Viņa skrēja, viņa izstāstīja par to cilvēkiem.

E-143 Tagad neaizmirstiet. Lūk, pirmais periods bija lauvas periods. Tas bija Lauva no Jūdas cilts, Kristus. Šo periods bija pārņemts ar Viņa paša Dzīves ietekmi. Tas bija pirmais dzīvnieks [dzīvā būtne] (dzīvnieks nozīmē "spēku"), kas atbildēja cilvēka balsī.

E-144 Nākošais periods bija vērša periods jeb tumšā zirga jātnieka periods, jā?

E-145 Lūk, šis pirmais periods bija baltais periods, jo... Bet es vienmēr biju dzirdējis cilvēkus sakām, ka šis pirmais jātnieks, baltais, ka tā bija draudzes vara, kas devās uz priekšu, lai uzvarētu. Un mēs noskaidrojām, ka viņam tika dots vainags, ka tā tas bija. Jā, tā bija draudze. Tā bija draudze, taču kurp viņš devās? – Viņš devās uz Romu, lūk, kurp viņš devās, un saņēma savu vainagu.

E-146 Un tā, otrais periods – tas bija jātnieks uz sarkanā [ugunssārtā] zirga, tie bija tumšie viduslaiki.

E-147 Un tagad... Lūk, nākošais periods – tas bija cilvēka periods, jātnieks uz melnā zirga. Un tas bija reformatoru periods. Saprotat? Kad runāja Balss... Lūk, jātnieks uz melnā zirga – tas bija antikrists. Bet Tas, kurš runāja šajā periodā, bija attēlots kā cilvēks, un tas nozīmē gudrību, apķērību, vērīgumu. Saprotat? Bet viņi to nesaprata. Saprotat? Viņi nenosauca... Viņi nenosauca to vārdā. Redzat? Viņi vienkārši pateica, ka viņš izjāja.

E-148 Taču, kad iestājas ērgļa periods, tieši tajā... Dievs vienmēr pielīdzina Savus praviešus ērgļiem. Viņš sauc par ērgli pats Sevi. Ērglis paceļas tik augstu, ka neviens nevar to aizsniegt. Ne tas vien, ka viņš ir augstu, bet viņš turklāt ir tā veidots, lai tur atrastos. Kad viņš tur paceļas, viņš redz, kur atrodas. Daži cilvēki tur paceļas, bet neredz, kur viņi atrodas, tāpēc nav nekādas jēgas tur pacelties. Bet, ja jūs...

E-149 Lai tikai vārna pamēģina pacelties kopā ar ērgli vai vanagu (ar kādu no tiem) – viņu taču gabalos saraus, viņai ir jābūt piemērotai tam spiedienam, kurp viņa lido.

E-150 Lūk, kāda ir šodienas problēma – daži no mums nav piemēroti spiedienam. Mēs, redziet, pārāk ātri eksplodējam, kad palecamies un... Bet mums ir jābūt sagatavotiem spiedienam, kad paceļamies tur augšā, un mums ir jābūt asai ērgļa redzei, lai redzētu, kas tuvojas, un zinātu, kas ir jādara.

E-151 Lūk, to ir atklājis ērgļa periods. Tagad mēs redzam, ka ērgļa periods bija apsolīts Atklāsmes Grāmatā 10:7 un Maleahijas grāmatā 1:4, ka tas notiks pēdējās dienās, pareizi, ka tas atnāks. Labi. Skatieties.

E-152 Un tā, šis tips, mēs redzam, ka viņš jāj un bāla [pelēka] zirga – uz bāla! Ak vai!

E-153 Pēc tam... Ievērojiet, pēc tam, kad... Sešdesmit astoņi miljoni protestantu, kā mēs uzzinājām vakar vakarā no...no Šmukera "Brīnišķās reformācijas", no Romas mocekļu saraksta. Mēs redzam, ka tas turpinājās, man šķiet, līdz par 15. vai 18. gadsimtam (es šobrīd precīzi neatceros). Bet tika nodoti nāvei sešdesmit astoņi miljoni, kas protestēja pret pirmo Romas draudzi, pret Romu. Nav nekāds brīnums, ka viņš varēja uzdoties, izlikties par...un tika nosaukts par nāvi. Tieši tas viņš bija.

E-154 Dievs vien zina, cik daudzus viņš nodeva garīgajā nāvē savas anti-Bībeles, anti-Vārda mācības dēļ. Tā ir viena lieta: šos sešdesmit astoņus miljonus viņš nodeva zobenam un tos nogalināja. Bet droši vien burtiski miljardi nomira garīgi no viņa viltus mācības. Nav brīnums, ka viņa vārds bija "nāve"!

E-155 Vai redzat, kāds ir šis jātnieks? No sākuma, būdams antikrists, viņš jau no paša sākuma bija nāve, bet tad viņš vēl bija nekaitīgs. Pēc tam viņš saņēma vainagu, trīskāršu kroni, un, kad tas notika, tad notika apvienošanās – sātans apvienoja savu draudzi un valsti, jo tad viņš jau kontrolēja gan vienu, gan otru. Antikrists bija sātans cilvēka veidolā.

E-156 Un vēl arī Mateja Evaņģēlijā, manuprāt, 4. nodaļā, ir teikts, ka...ka sātans uzveda augšā Jēzu, mūsu Kungu, un vienā momentā parādīja Viņam pilnīgi visas pasaules valstis un to godību, un piedāvāja to Viņam. Un viņš sacīja, ka tās...tās piederēja viņam.

E-157 Tāpēc, redziet, kad viņam izdodas apvienot savu valsti un savu draudzi, tad var sākt jāt jātnieks uz sarkanā zirga, protams. Saprotat? Patiešām! Tādejādi mēs šeit redzam viņa noslēpumu viņa draudzē un valstī.

E-158 Ceturtajā savas kalpošanas stadijā viņš ir nosaukts par zvēru. Sākumā viņš ir nosaukts par antikristu. Saprotat? Pēc tam viņš ir nosaukts par viltus pravieti, un vēl viņš ir nosaukts par zvēru. Un tā, mēs redzam, ka šeit viņš ir nosaukts par zvēru. Lūk, es gribu, lai jūs pievēršat tam uzmanību, tas ir pēc ceturtā zirga.

E-159 Un šajā ceturtajā zirgā, ja paskatīsieties, visi... Pirmais bija balts, pēc tam otrais bija sarkans, bet nākošais bija melns, bet ceturtais – tajā bija pārstāvēti visi trīs iepriekšējie, tāpēc ka bālais [pelēkais] – to iegūst, kad sajauc sarkano un...un balto un pārējo. Saprotat? Viņš... Tas viss bija samaisīts tajā vienā zirgā. Saprotat? Un šeit viņš kļuva par ceturto jeb, faktiski, par trim vienā. Un tajā vienā bija samaisīti viņi visi.

E-160 Lūk, es vēlos, lai jūs pievērstu tam uzmanību – viņi ir četri. Paskatieties uz šo nepareizo četrinieku garīgajā matemātikā. Dievs ir trijniekos, bet šeit ir četri. Šeit četriniekā ir viņš. Pirmais – antikrists, balts; otrais – viltus pravietis, sarkans; trešais – debess, zemes un...un šķīstītavas vikārs – melns; ceturtais – zvērs, bālais zirgs, sātans tiek izdzīts no Debesīm. Gribat to izlasīt? Atklāsmes Grāmata 12:13, sātans tiek izdzīts no debesīm. Pēc tam Atklāsmes Grāmatā 13:1-8 viņš iemiesojas zvēra personā.

E-161 Sākumā viņš ir antikrists, vienkārši...tikai mācība, saukta par nikolaītismu. Tad vēlāk viņš kļūst par viltus pravieti. Ja viņš ir antikrists, antikrists – tas ir "pret". Jebkas, kas ir pret Dieva Vārdu, ir pret Dievu, jo Vārds ir Dievs. "Iesākumā bija Vārds, un Vārds bija pie Dieva, un Vārds tapa miesa, Kristus, un mājoja mūsu vidū." Lūk, viņš ir pret Vārdu, tāpēc viņš ir anti-kristus. Taču garu nevar kronēt ar vainagu, lūk, kāpēc viņš nesaņēma vainagu. Tikai šaujamloku bez bultām.

E-162 Bet tad, kad pienāca viņa kronēšanas laiks, viņš kļuva par savas antikrista mācības viltus pravieti. Vai sapratāt? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Tad viņš saņem zobenu, jo viņš apvieno savas varas, tad viņam vairs nekas nevienam nav jāprasa – viņš ir valsts valdnieks, viņš ir Debesu valdnieks. Viņš saņem trīskāršu kroni, ievieš savu ideju ar nosaukumu "šķīstītava". Tas nozīmē, ja...ja kāds ir nomiris un cilvēkiem ir nauda, un viņi grib viņus izpirkt, tad viņš varot viņus no turienes ar lūgšanu atbrīvot, tāpēc ka viņam ir tāda vara, viņš ir vietnieks jeb vikārs. Kā tad! Viņš ieņem Dieva vietu uz zemes. Tas taču ir skaidrs kā diena!

E-163 Mēs to atradām, izsekojām tam cauri visai Bībelei un saskaitījām viņa skaitli ar cipariem, un visu pārējo. Šeit viņš ir atkal skaitlī četri, nevis skaitlī trīs, bet skaitlī četri. Saprotat?

E-164 Tagad atvērsim Atklāsmes Grāmatas 12. nodaļu. Ziniet, nedaudz to palasīsim, tāpēc ka mums...mums tam pietiek laika. Un izlasīsim 12. nodaļu un 13. pantu. "Tanī pašā stundā notika liela zemestrīce..." Nē, tā...tā nav tā vieta. 13. pants:
Pūķis, redzēdams, ka tas nomests zemes virsū, sāka vajāt sievu, kas bija dzemdējusi puisēnu.

E-165 Un tā, redziet, viņš tika nomests uz zemes un iemiesojās, un kad antikrista gars iemiesojas cilvēkā, viņš mainās no viena uz otru, no antikrista gara uz viltus pravieti, bet pēc tam viņā ieiet zvērs.

E-166 Tieši tāpat kā aug arī draudze, viņa draudze: no...no antikrista pārgāja viltus pravietī, bet šajā topošajā svarīgajā periodā ir jāparādās zvēram. Tieši tāpat virzās arī Kristus Draudze: caur taisnošanu, svētttapšanu un caur kristību ar Svēto Garu, kad Kristus ir cilvēkos, precīzi. Un šeit viņam ir antitips...gribēju teikt, prototips. Tas ir viņš, pilnīgi precīzi. Tas ir viņš. Viņš ir nomests no Debesīm.

E-167 Tagad mēs redzam Atklāsmes Grāmatā 13:1-8:
Un [es] nostājos uz jūras krasta un redzēju izkāpjam no jūras zvēru...

E-168 Lūk, šeit ir 12, kur viņš tika nomests. Tagad skatieties:
...redzēju izkāpjam no jūras zvēru, kam bija septiņas galvas un desmit ragi, un uz viņa ragiem desmit ķēniņa kroņi, un uz viņa galvām zaimu vārdi.
Šis zvērs, ko es redzēju, bija līdzīgs leopardam; viņa kājas bija...

E-169 Ak, ja vien mums tagad būtu laiks, mēs visu atlikušo vakaru varētu izskatīt šos te simbolus un parādīt...vēlreiz parādīt, ka tas viss stāsta par viņu. Ikviens... Vairums no jums to zina no citām nodarbībām.
...viņa kājas bija kā lāča kājas un viņa mute kā lauvas mute. Pūķis deva tam savu spēku, savu troni un lielu varu.

E-170 Hm! Iemiesojies sātans! Saprotat?
Viena no viņa galvām bija kā uz nāvi ievainota...

E-171 Un varat izlasīt tālāk, ja gribēsiet, kad jums būs iespēja izlasīt līdz galam. Nē, ziniet, izlasīsim vēl nedaudz.
Viena no viņa galvām bija kā uz nāvi ievainota, bet tā nāves brūce atkal tika dziedināta. Visa zeme noraudzījās uz zvēru ar izbrīnu.

E-172 Esiet vērīgi! Nekad nepiegrieziet vērību komunismam. Tas ir tikai un vienīgi instruments, kas spēlē savu lomu Dieva rokās, lai palīdzētu noteiktā laikā "atriebties par asinīm". Mēs to apskatīsim rītvakar. Saprotat?
Un viņi pielūdza pūķi...

E-173 Kas ir šis pūķis? – Sātans. Vai pareizi? Sarkanais pūķis. Labi.
...tādēļ ka tas zvēram devis varu.
Lūk, no kurienes tas iegūst savu varu.
Arī zvēru tie pielūdza, sacīdami: "Kas līdzinās zvēram, un kas var ar to karot?"
Tam tika dota mute runāt lielas lietas un zaimus un vara to darīt četrdesmit divi mēnešus ilgi.
Tad tas atvēra savu muti Dieva zaimošanai... (Te nu tas ir. Redzat? Labi.) ...lai zaimotu Viņa Vārdu... (piešķirot viņam titulu) ...un Viņa mājokli... (Tā ir tā vieta, kur mājo Svētais Gars, tā vietā uztaisot tam vietu Romā, Vatikāna pilsētā.)

E-174 Var vienkārši lasīt tālāk.
...tos, kas mājo debesīs.

E-175 Zaimoja viņus, nosaucot viņus par aizbildņiem.
Tam tika dots karot ar svētajiem (to viņš izdarīja) un tos uzvarēt (to viņš izdarīja)...

E-176 Dedzināja viņus uz ugunskuriem! Izbaroja viņus lauvām un nogalināja visos iespējamajos veidos!
...un [viņam tika] dota vara pār visām ciltīm un ļaudīm un valodām un tautām.

E-177 Romai tā nekad nebija, līdz pagāniskā Roma pārtapa pāvesta Romā, un katoliskā vara izplatījās pa visu pasauli, kļuva par vispasaules katoļu baznīcu.
Un to pielūgs visi, kas dzīvo virs zemes, kuru vārdi nav rakstīti...

E-178 "Manu eļļu un vīnu nesamaitā!" Redzat?
Un to pielūgs visi, kas dzīvo virs zemes, kuru vārdi nav rakstīti kopš pasaules radīšanas nokautā Jēra Dzīvības Grāmatā.
Kam ir ausis, tas lai dzird!
Kas ņem gūstā, aizies pats gūstā; kas nokauj ar zobenu, to nokaus pašu ar zobenu. Šeit parādās svēto izturība un ticība.

E-179 Un tā, vakar vakarā mēs ieraudzījām, kā viņš atnāca ar savu lielo zobenu, lai nogalinātu.

E-180 Un mēs redzam, ka arī viņš tiks nogalināts ar zobenu, ar Vārda zobenu. Dieva Vārds, abpusēji griezīgs zobens, viņu nogalina, viņu iznīcina. Pagaidiet, kad tie Septiņi pērkoni sāks runāt Savās balsīs, to grupu, kas patiešām var paņemt Dieva Vārdu un stingri turēt To, Tas griezīs un cirtīs. Un viņi varēs aizvērt debesis, aizvērt to vai izdarīt to – visu, ko vien gribēs. Slava! [Sanāksme priecājas–Tulk.] Viņš tiks nokauts ar zobenu, kas nāk no Viņa mutes, kas ir asāks par abās pusēs griezīgu zobenu. Viņi varētu izsaukt simtiem miljardu tonnu mušu, ja gribētu. Āmen. Ko viņi sacīs, tas notiks, jo tas ir Dieva Vārds, kas nāk no Dieva mutes. Pareizi. Āmen. Dievs vienmēr... Tas ir Viņa Vārds, bet Viņš vienmēr izmanto cilvēku, lai To iedarbinātu.

E-181 Dievs pats varēja izsaukt tās mušas Ēģiptē, taču Viņš sacīja: "Mozu, tas ir tavs darbs. Es tev vienkārši pateikšu, kas ir jādara, bet tu ej un dari." Viņš to visu pilnībā izdarīja. Redzat? Viņš...Viņš būtu varējis izvēlēties sauli, lai tās izsauktu; Viņš būtu varējis izdarīt tā, lai tās izsauktu mēness vai lai tās izsauktu vējš. Tomēr Viņš sacīja: "Mozus." Tas... Viņš izvēlējās cilvēku. Labi.

E-182 Un tā, šeit mēs redzam, ka šis sātans pēc tam, kad viņš tiks nomests no Debesīm, iemiesosies zvērā. Un šeit viņš kļūst par zvēru! Antikrists, viltus pravietis, bet šeit zvērs, un viņam ir dots vārds "nāve"! Un viņam seko elle! Tas ir pats sātans uz troņa! Ak vai! Uz zemes...viņš ir sātana pārstāvis uz zemes, jo tagad viņš ir pasaules valstu galva, to pašu valstu, kuras viņš piedāvāja Kungam Jēzum Mateja Evaņģēlija 4. nodaļā. Šeit sātans kļūst par pilnīgu ķēniņu.

E-183 Lūk, tas viss notiek vēlāk. Šobrīd viņš ir viltus pravietis. Viņš kļūs par zvēru, bet tas būs pēc kāda laika, kad viņš tur lauzīs savu vienošanos ar ebrejiem. Jūs zināt, kā mēs jau... Labi. Tagad skatieties – tajā laikā viņam tiks dota zvēra sirds, un sātans iemiesosies. Tāpēc ka tad, kad Draudze dosies augšup, sātans tiek nomests lejā. Saprotat? Saprotat? Tad tam pienāks gals, visām viņa apsūdzībām pienāks gals. Saprotat?

E-184 Jo kamēr... Skatieties. Kamēr Starpnieks vēl atrodas uz Troņa, sātans var tur stāvēt un apsūdzēt, jo viņš ir pretējās puses advokāts, viņš ir Kristus oponents. Un Kristus ir... Viņš tur stāv kā oponents, viņš tur stāv, sakot: "Bet pagaidi! Ādams taču krita, Ādams izdarīja to! Es viņu uzvarēju. Es liku viņa sievai noticēt meliem. Bet Tu sacīja, ka viņa tā dēļ tiks nolādēta. Tas ir mans!"

E-185 Taču tur stāv Starpnieks, āmen, Radinieks Izpircējs. Āmen. Viņš tur stāv ar Asinīm, kas var paņemt viszemiskākā grēcinieka sirdi un to izmainīt. Starpnieks ir uz Troņa. Tieši tā.
Sātans sacīja: "Bet viņi ir vainīgi!"
Viņš varēja pateikt: "Nē, viņi nav vainīgi."

E-186 Tas "Hloroks" balinātājs tika izgudrots jeb izgatavots, lai iztīrītu traipus, izbalinātu tinti vai lai iztīrītu jebkuru citu pleķi. Tāds līdzeklis viņiem jau ir. Tas sadalīs visu tā, ka jūs to vairs nekad neatradīsiet. Tas tiek atgriezts gāzēs un līdz pat kosmiskajai gaismai, un tālāk par molekulām un visu pārējo, līdz kamēr atgriežas pirmatnējā formā, no kurienes tas uzradās. Tā ir radība. Radībai ir jārodas no Radītāja. Bet visas ķīmikālijas, kas tika izgatavotas un savienotas, tās ir sadalītas, un nekas tur vairs nepaliek. To vairs nav. Pat pati...pati ūdens matērija savienojas ar "Hloroksu", kas ir pīšļi. Āmen! Slava Dievam! Viss ir tīrs.

E-187 Lūk, ko Jēzus Kristus asinis izdara īstam Dieva bērnam, kad viņš atzīst grēku un nostājas tur taisnots Viņa acīs. Ak, žēlsirdīgais Dievs! Tas ir tik vareni, ka Dievs pat sacīja: "Es to pat vairs nevaru atcerēties. [Sanāksme priecājas–Tulk.] Un viņš neapšaubāmi ir Mans dēls."

E-188 "Jo patiesi Es jums saku: ja pateiksiet šim kalnam: 'kusties,' un nešaubīsieties savā sirdī, bet ticēsiet, ka notiks tas, ko sakāt, tad jūs dabūsiet savu sacīto." Tu esi izpirkts dēls. Āmen! Es zinu, ka tā ir Patiesība.

E-189 Es redzēju, kā veselas sešas reizes tur parādījās vāveres, un es zināju, ka neviena no tām tur nebūtu uzradusies. Tāpēc Viņš...Viņš var radīt vāveres, tāpat kā Viņš var radīt mušas vai vardes, vai vēl kaut ko – Viņš...Viņš ir Dievs, Radītājs. Pareizi. Un kad neviens mirstīgais...

E-190 Bet, kad šī mirstīgā cilvēka grēks ir izsūdzēts un iegremdēts tajā Jēzus Kristus "Hloroks" balinātājā, Tas izbalina visu grēku. Viņš ir tīrs un neaptraipīts, bez grēka, bez trūkuma. "Kas no Dieva dzimis, negrēko, jo viņš nevar grēkot!" Starp viņu un Dievu stāv šis Balinātājs. Kā tas vispār varētu līdz turienei aiziet, ja Viņš to sadala un aizsūta to atpakaļ pie tā, kas to ir izkropļojis? Āmen!

E-191 Ak! Es jūtos ļoti dievbijīgi. Ziniet, es tagad saņemu stimulāciju, kad tas sāk atklāties.

E-192 Ievērojiet, pats sātans uz sava troņa, tieši tā, piedāvāja to Dievam, piedāvāja to mūsu Kungam. Šeit mēs viņu redzam, kā viņš tur sēd, un viņā ir šī zvēra sirds. Te nu ir šī persona, zvērs, iemiesojies velns. Šeit uz zemes viņš parādās viltus ceļā (ak, mans Dievs!), maskējoties zem patiesā Vārda, viņš biedrojas ar Vārdu.

E-193 Viņš izdarīja tieši to pašu, ko izdarīja viņa...viņa prototips – tas bija Jūda pirms diviem tūkstošiem gadu. Ko tad viņš izdarīja? – Jūda ienāca kā ticīgais, jau no paša sākuma būdams velns. "Viņš piedzima kā pazušanas dēls." Apmānīt Jēzu viņš nevarēja, tāpēc ka Tas zināja viņu jau no paša sākuma (āmen), jo Viņš bija Vārds. Tieši tā. Un, atcerieties, Jūda ieņēma mantziņa amatu un krita naudas dēļ.

E-194 Tieši tas notiek ar draudzi mūsu dienās. Katoļu baznīca (kā mēs ieraudzījām vakar vakarā) ņem maksu par novennām, ņem maksu par lūgšanām un ņem maksu par visu. Tas ir gandrīz tas pats, un tā jau notiek arī ar katoļu baznīcas meitām – protestantiem. Tas viss ir naudas dēļ. Lūk, kur krita Jūda, lūk, kur krita viņš, un, lūk, kur krīt protestanti.

E-195 Skatieties, viņš jāj uz bāla zirga, kad viņš parādās savā izbraucienā, savā pēdējā izbraucienā. Šeit viņš jāj pēdējo reizi. Taču tas nav mūsu laikā, tas būs nākotnē. Šis ir Zīmogs, paredzējums. Tāpēc ka tad, kad tas notiks, Draudze jau būs aizgājusi augšā. Kad Kristus parādīsies šeit uz zemes kā...kā... Parādās šis tips un kļūst par pilnīgu, absolūtu velnu. No antikrista līdz pat viltus pravietim, pēc tam par zvēru, pašu velnu. Un viņš jāj uz bāla zirga, kurš viss ir izkrāsots un sajaukts dažādās krāsās, lai būtu bāls un nāves krāsā.

E-196 Taču, kad šeit uz zemes parādīsies mūsu Kungs, Viņš jās uz sniegbalta zirga. Un Viņš būs pats īstākais Imanuēls – Dieva Vārds, iemiesojies cilvēkā. Saprotat? Lūk, kāda starp viņiem ir liela atšķirība. Tāda ir šī atšķirība.

E-197 Paskatieties, šis antikrists ir uz bāla [pelēka] zirga, tas ir krāsu sajaukums. Zirgs ir zvērs, kas simbolizē spēku. Viņa spēks ir pilnīgs sajaukums. Kāpēc? Tā ir politika, tie...tie ir valstu spēki, tie ir reliģiskie spēki, tie ir dēmoniskie spēki – tie ir visvisādi kopā sajaukti spēki. Tāds ir sajaukto krāsu bālais zirgs. Viņam ir visvisādi spēki.

E-198 Taču, kad atnāks Jēzus, Viņš jās uz viena neatšķaidītas krāsas zirga, Vārda! Āmen!

E-199 Tas otrs sajauc savas krāsas: sarkans, balts, melns – trīs krāsas vienā, pārstāvētas vienā. Un trīs spēki pārstāvēti vienā: baltais zirgs, melnais zirgs, ugunssārtais zirgs. Un trīs kroņi vienā. Saprotat? Protams.

E-200 Es pats esmu redzējis to kroni, stāvēju, lūk, tādā attālumā un skatījos uz to. Pieiet tam klāt es nevarēju, jo tas atradās aiz stikla. Tieši tā bija, tas stāvēja tur aiz lielas atslēgas, stendā – trīskāršais kronis. Tāpēc es zinu, ka tā ir taisnība. Hm. Tāds nu viņš tur bija, ar trīskāršu kroni: "Debesu, šķīstītavas un zemes vikārs."

E-201 Trīs kopā apvienoti spēki, redziet, visi sajaukti vienā krāsā – bālā [pelēkā]. Tur visur runāja nāve: politiskie un...un reliģiskie, un dēmoniskie spēki, viss sajaukts kopā. Politika, viņš ir politikas ķēniņš – sātans. Gudrs?! Ak! Protams. Nemaz nemēģiniet pārspēt viņu viltībā. Vienkārši...vienkārši uzticieties Tam Kungam. Tas arī viss.

E-202 Kā mēs to izskatījām jau agrāk: visi gudrie, izglītotie un tamlīdzīgie nāca no tās otras līnijas. Vienkārši izpētiet to cauri Svētajiem Rakstiem, noskaidrojiet, vai tā tas ir. Izpētiet Kaina bērnus un paskatieties, par ko tie kļuva. Pēc tam izpētiet Seta bērnus un paskatieties, kas bija viņi. Nav tā, ka es atbalstu analfabētismu, it nemaz. Nē, nē. Tomēr, ja paskatīties uz jebkuru cilvēku Bībelē, ļoti reti...

E-203 Bija viens, kuru sauca Pāvils, viņš bija gudrs vīrs, bet viņš sacīja, ka viņam vajadzēja aizmirst visu, ko viņš zināja, lai iepazītu Kristu. Viņš sacīja: "Es nekad nenācu pie jums ar viltīgiem cilvēciskās gudrības vārdiem, bet es nācu pie jums Kristus augšāmcelšanās spēkā." Pareizi, ar Svētā Gara spēku.

E-204 Paskatieties uz citiem. Daži nespēja pat labo no kreisās rokas atšķirt. Un...un... Ak, vienkārši paskatieties uz praviešu ēru, uz viņu izcelsmi un tā tālāk. Vai saprotat, ko es gribu pateikt?

E-205 Redziet, viņi ir apķērīgi, intelektuāli un gudri. Tieši gudrība ir tas, kas aizved tevi no Dieva.

E-206 Viņam bija trīs varas jeb trīs...trīs jomas: pār zemi, debesīm un šķīstītavu.

E-207 Viņš pats ir trīsvienība, no tā viņš sastāv. Un viņš jāj trīsvienībā. Viņa spēks ir trīsvienībā. Viņa kronis ir trīsvienībā. Viņa zirgs ir trīsvienībā. Lūk, kas viņš ir – trīsvienība: trīsvienības spēks, trīsvienības kronis, trīsvienības zirgs (jāj; tie ir viņa amati), atkal četri. Redzat? Atkal četri. Labi.

E-208 Ja jau tās ir viņa kalpošanas trīs stadijas, tātad tā ir viena un tā pati persona – iemiesojies sātans. Trīs stadijas – antikrists, viltus pravietis un zvērs. Tās trīs ir prototipā jeb līdzībā. Saprotat?

E-209 Ir trīs prototipi, kas parāda, ka viņš ir Dievs...tas ir, Dievs arī atklāj Sevi ūdenī, Asinīs un Garā – ar Dieva Vārdu padara kristieti par Dieva dēlu. Saprotat? Bet no šiem trīs spēkiem var atpazīt velnu. Redzat? Ak, lūk, šeit ir ūdens, Asinis un Gars – tas ir no Dieva. Bet šeit: politika, reliģija un dēmoniskais spēks, sajaukti kopā, parāda, ka tas ir velns.

E-210 Pirmajā reizē Kristus atnāk kā mirstīgais. Pavisam kopā Viņš atnāk trīs reizes. Kristus ir trijniekos. Saprotat? (Paskatieties, kā tas otrs atnāk, viņš ir četriniekos.) Paskatieties uz Kristu. Pirmajā atnākšanas reizē Viņš atnāk kā mirstīgais, lai izlietu Asinis un nomirtu. Pareizi? Tā ir Viņa pirmā Atnākšana. Otrā Atnākšana – tā ir Aizraušana, mēs satiksim Viņu debesīs, nemirstīgu. Savā trešajā Atnākšanā Viņš ir iemiesojies Dievs. Āmen! [Brālis Branhams plaukšķina plaukstas–Tulk.] Jā, Dievs Imanuēls, lai valdītu uz zemes! Pareizi, tikai trīs.

E-211 Ceturtā jātnieka stadija... Skatieties. Šī jātnieka ceturtā stadija ir nosaukta par nāvi. Nāve nozīmē "mūžīga nošķiršana no Dieva". Lūk, ko nozīmē nāve – būt mūžīgi nošķirtam no Dieva.

E-212 Un tā, klase, ja mēs esam izskaitļojuši šo tipu, ja mēs esam parādījuši Bībelē, kas šis tips ir, un... Mēs pat izskatījām tos kalnus, to vietu un visu pārējo, visos sīkumos, no visām pusēm. Un tagad ērglis viņu nosauc par "nāvi". Lūk, kā viņš to nosauc. Lūk, neaizmirstiet, nāve – tā ir mūžīga nošķiršana.

E-213 Atcerieties, svētie nenomirst. Viņi aizmieg, nevis nomirst. "Kas Manus Vārdus dzird un tic Tam, kas Mani sūtījis, tam ir mūžīgā Dzīvība (tā tas ir), tas nenāk tiesā, bet no nāves ir iegājis Dzīvībā. Es esmu augšāmcelšanās un Dzīvība," sacīja Jēzus. "Kas man tic, dzīvos, arī ja tas mirs. Un ikviens, kas dzīvo un tic Man, nemirs nemūžam."
Vai Lācars ir miris? – "Viņš ir aizmidzis."

E-214 "Nebaidies, meitene nav mirusi, bet guļ." Viņi nicinoši izsmēja Viņu. Pareizi? Ak vai! Redziet, svētie nemirst.

E-215 Atdalīšana no Dieva, lūk, kas ir nāve, mūžīgā nāve. Un šis tips ir nosaukts vārdā "nāve", tāpēc turieties no viņa pa gabalu. Kas viņš ir? – Organizācija, organizējoša sistēma, pirmā organizētā draudze numur viens. Un, kad viņš pārņēma Konstantīta izpratni Nikejas Padomē...

E-216 Vakar vakarā mēs izskatījām tās sievietes un parādījām, ka Ieva, pirmā līgava, pirms pie viņas atnāca viņas vīrs, viņa krita, tāpēc ka apšaubīja Dieva Vārdu Ēdenē. Garīgā Kristus līgava, kura piedzima Vasarsvētku dienā: pirms Viņš pie viņas atnāca, kas notika? – Viņa krita Romā. Kā? – Pazaudēja savu Vārda nevainību dogmu dēļ. Āmen. Ak vai!

E-217 Es...es jūtu, kā pār mani atkal nonāk stimulācija. Tieši tā. Tikai aizdomājieties... Ne jau tāpēc, lai uzvestos kā prātā jucis. Ne jau to es domāju. Taču es vienkārši... Jūs neaptverat, ko tas manī dara. Es esmu tajā jau četras dienas. Vienkārši... Tas vienkārši... Man ir kaut kas jāpasaka, lai es it kā atkal sajustos kā cilvēks. Jūs mani saprotat. Jā. Labi. Sāc šādi runāt un redzi, kā visapkārt sāk rasties vīzijas. Tā tas ir. Saprotat? Lūk, kāpēc es kaut ko pasaku, lai atkal atjēgtos un it kā sapurinātos. Saprotat?

E-218 Vai jūs esat pievērsuši uzmanību, kad es vadu atpazīšanas rindu? Es pateikšu kaut ko, no kā cilvēki sāk smieties; pēc tam es pateikšu kaut ko, no kā cilvēki sāks raudāt; pēc tam es pateikšu kaut ko, no kā cilvēki sadusmosies. Man kaut kas ir parādīts, un es saku to, lai redzētu reakciju, un pēc tam skatos, kāda veida gaisma ir pār cilvēkiem un kas notiek. Tad es zinu, kur tas ir, un es zinu, vai Viņš aicina vai nē. Ja tas nav... Ja tur sēž īsts ticīgais, viss ir kārtībā. Tad izsauc viņu, saki: "Tu esi tāds un tāds."

E-219 Un, kad tu pazemojies, Gars sāk dot svaidījumu, tad sāc redzēt, kā no visurienes nāk šie uzliesmojumi, lūk, šādi, visur, pa visu auditoriju. Tieši tāpēc es kaut ko saku, it kā sāku no sākuma, visu sāku no jauna. Saprotat?

E-220 Kopš pagājušās svētdienas es vienkārši sēžu istabā, tikai lūdzos, tas arī viss, būdams zem svaidījuma. Un es zinu, ka tas viss ir pareizi. [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Ja jūs ticat Dievam (un es zinu, ka jūs ticat), pagaidiet vien, kas notiks nedēļas beigās. Hm! [Sanāksme priecājas.] Saprotat? Nu, labi. Saprotat?

E-221 Un tā, nāve nozīmē mūžīgu atdalīšanu no Dieva. Un neaizmirstiet, svētie nemirst.

E-222 Atcerieties, viņa līgavai tika dots bāls zirgs...tas ir, šim jātniekam tika dots bāls zirgs, uz kura viņš devās uz priekšu. Viņam tika dots šis...šis bālais zirgs, uz kura viņš izjāja. Un viņš jāja uz šī bālā nāves zirga. Un tā, mēs zinām, kas tas bija. Mēs zinām, kas tā bija par draudzi.

E-223 Un atcerieties no vakardienas – viņa bija ne tikai netikle, bet arī "netikļu māte".

E-224 Un mēs redzam, ka viņa kļuva par netikli, tāpēc ka...par sievieti, par tādas kategorijas sievieti... Es vienkārši... Tas ir tāds smags vārds, lai lietotu to jauktas auditorijas vidū. Tomēr tā saka Bībele. Saprotat? Lūk, mēs saprotam, ka tā...tā ir sieviete, kura dzīvo neuzticīgi savam laulības solījumam. Un, redziet, viņi it kā ir...dēvē sevi, sauc sevi par Debesu Ķēniņieni. (Bet tas nozīmē būt Dieva Līgavai. Dievs ir Kristus.) Un mēs redzam, ka viņa piekopj netiklību, un viņa liek dzīvot netiklībā zemes ķēniņiem un visiem bagātniekiem, un ievērojamiem cilvēkiem – viņai seko visa zeme. Saprotat?

E-225 Un pēc tam mēs redzam, ka viņa ir dzemdējusi meitas, un tās bija netikles. Netikle vai prostitūta – tas ir viens un tas pats; ārlaulības sakari, netiklība, ļaunums, laulības pārkāpšana, pārkāpj... Ko viņi izdarīja? – Organizējās, izveidoja sistēmu, mācīja cilvēciskās sistēmas, vasarsvētku draudzes un viss pārējais bars!

E-226 Vasarsvētku draudzes, tikai nebāziet tagad savu...savu sirdsapziņu pagrabā. Atļaujiet man kaut ko jums pateikt. Paskatīsimies īstenībai sejā. Mēs jau esam pārāk tālu aizgājuši, lai vēl viens ar otru liekuļotu. Paklausieties.

E-227 Mēs dzīvojam Lāodikejas draudzes periodā. Bet tas bija visnožēlojamākais draudzes periods no visiem pārējiem, remdens, un vienīgais, kurā Kristus atradās ārpusē, cenšoties tik atpakaļ iekšā. [Brālis Branhams klauvē pa kanceli–Tulk.] Tas bija tad, kad parādījās vasarsvētku draudžu vēstījums, sacīja: "Es esmu bagāts!" Nu, sākumā tu biji nabags, bet tagad patiešām esi kļuvis bagāts. Redzat? "Man nevajag ne nieka!" Un...un... Ak, kāds tu biji!

E-228 Viņš sacīja: "Tu esi kails, nelaimīgs, akls, nabags, nožēlojams un pat nezini to."

E-229 Lūk, ja cilvēks tur uz ielas būtu kails un to zinātu, nu, tad viņš mēģinātu kaut kā to izlabot. Taču, kad viņš...kad viņš to nezina un negrib nevienā klausīties, tad viņš ir sliktā stāvoklī. Lai Dievs viņam ir žēlīgs. Pareizi. Pievērsiet uzmanību. Ak vai!

E-230 Un tā, atcerieties, šim antikristam (tā kā viņš ir vīrietis), viņa līgavai (tas ir – viņa draudzei) tika dots laiks atgriezties no grēkiem, bet viņa to neizdarīja – tajā draudzes periodā, Tiatīrā. Vai jūs atceraties? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Vai varat...

E-231 Nu ko, uz mazu brītiņu atkārtosim to. Nebūs nekas slikts, ja mēs uz mazu brītiņu to vēlreiz izskatīsim. Mēs to vienkārši izlasīsim, 2. nodaļa no...lūk, Tiatīra. Tagad klausieties uzmanīgi, tā patiešām ātri. Ak, mums jau tūlīt jābeidz, bet mēs vēl neesam sākuši. Taču skatieties, Tiatīra. Lūk, tas sākas 2. nodaļas 18. pantā.
Un Tiatīras draudzes eņģelim (tas ir vēstnesis) raksti: tā saka Dieva Dēls, kam acis kā uguns liesma, kam kājas līdzīgas mirdzošam varam:
Es zinu tavus darbus, tavu mīlestību, tavu ticību un tavu kalpošanu, un tavu pastāvību, un ka tavi pēdējie darbi ir lielāki nekā pirmie.
Bet Man ir pret tevi tas, ka tu ļauj vaļu sievietei Jezabelei...

E-232 Te nu tas ir. Jūs zināt, kas par viņu ir teikts Bībelē. Viņa bija Ahaba sieva. Un šeit ir sieviete, draudze, Jezabele – viltus pravieša sieva, kurš it kā skaitās īsts Dieva pravietis, Romas pāvests. Pareizi, īstais pravietis un viņa sieva, Jezabele. Lūk, Ahabs it kā bija īsts jūds, bet viņš bija nelietis (jūs to zināt), tāpēc ka viņa sieva veda viņu savā saitē. Mēs redzam, ka šī Jezabele ar savu naudu ved viņus, kā vien grib.
...kas saucas par pravieti (vai sapratāt?), mācīt un pievilt Manus kalpus (redziet, šī Jezabeles mācība pārņēma visu valsti), piekopt netiklību un ēst elku upurus.
Es devu viņai laiku atgriezties (redzat?), bet viņa negrib atgriezties no savas netiklības.

E-233 Paklausieties šo nākamo pantu.
Redzi, Es metīšu viņu slimības gultā (Tā ir elle) un tos, kas ar viņu piekopuši netiklību, lielās bēdās (viņi ieiet Lielo Bēdu periodā, šeit nav runa par Draudzi), ja tie neatgriezīsies no viņas darbiem.

E-234 Tagad klausieties uzmanīgi.
Viņas bērnus (viņas netikles) Es nonāvēšu ar nāvi (ar garīgo nāvi). [Latv. Bībelē: "Viņas bērnus es nonāvēšu".–Tulk.]

E-235 Vai jūs tam ticat? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Tā saka Vārds. "Es viņas nogalināšu ar nāvi." Un, ja viņas ir nogalinātas, tad viņas ir mūžīgi atdalītas. Nu, labi. Atcerieties, Viņš deva viņai laiku nožēlot [atgriezties].

E-236 Tiatīras periods bija tumšie viduslaiki. Tumšā zirga jātnieks jāja tanī laikā, kad bija jāmaksā par visām mesām un visu pārējo, un par lūgšanām, un...un novennām, un tā tālāk. Vai tagad redzat viņa melno zirgu? Pēc tam, kad viņš atteicās atgriezties no grēkiem Tiatīrā (skatieties), viņš pārsēdās no melnā zirga un jāj uz bālā zirga (nāve) savai pēdējai kalpošanai.

E-237 Lūk, šeit es varbūt jūs nedaudz sapurināšu kā indivīdus. Noraidīt Dievu? Noraidīt Dieva aicinājumu? – Reiz jūs to izdarīsiet pēdējo reizi. Un tieši tāpat, kā tas notika ar to draudzi, tās būs beigas. Dieva pacietībai pret cilvēku kaut kad pienāks gals. Saprotat?

E-238 Un, kad viņa no tā atteicās un atteicās to pieņemt, tad viņa izmainījās un devās... Un tagad viņai ir vārds "nāve" – atdalīšana. Dievs pateica: "Es paņemšu pat viņas bērnus, protestantus, un ikvienu no tiem nonāvēšu ar mūžīgu atdalīšanu." Te nu tas ir, Tiatīras periods, tumšais periods. Tagad viņa tumšais zirgs paliek par nāvi, lai īstenotu viņa pēdējo kalpošanu.

E-239 Vai redzat, cik ļoti draudzes periodi saplūst kopā ar Zīmogiem? Vienkārši nevainojami. Un mēs zinām, ka tas ir pareizi. Svētais Gars nekad nekļūdās. Viņš dāvāja mums varenu apstiprinājumu pēdējā reizē, kad mēs beidzām ar tiem draudzes periodiem.

E-240 Vai redzat mīlestības pilno Dieva pacietību? Pirms Viņš nodeva viņu tiesai, Viņš deva viņai iespēju atgriezties. Un es runāju to Tā Kunga Vārdā: protestantu draudzei Viņš deva tādu pašu iespēju, bet viņa nenožēlos! Vēstījums ir nodārdējis visur, taču viņa to nekādā gadījumā neizdarīs. Viņai būs savas dogmas un ticības mācības, lai kā tu arī necenstos to paskaidrot.

E-241 Kā es sacīju nesen Čikāgā, kur kalpotāju bija vairāk nekā šeit sēdošo cilvēku. Viņi mani tur bija iespieduši stūrī attiecībā uz mācību par čūskas sēklu un visu pārējo. Es sacīju: "Lai kāds no jums paņem savu Bībeli, atnāk šurp un nostājas man blakus." Neviens neko neteica.

E-242 Tomijs Hiks sacīja: "Es...es nekad to šādi nebiju dzirdējis, brāli Branham. Man vajag trīssimt lentes ar to ierakstu. Es izsūtīšu tās visiem maniem kalpotājiem."

E-243 Bija kādi piecdesmit vai septiņdesmit pieci, kas sacīja: "Es atbraukšu turp pārkristīties." Vai tad viņi atbrauca? Neviens no viņiem. Kāpēc? Viņš dod viņiem laiku atgriezties! Un Viņš nodos viņas bērnus nāvē, garīgajā nāvē.

E-244 Mēs tam pieskarsimies rītvakar, ja Dievs ļaus, vai sestdienas vakarā, par tām Mocībām, kas atnāks. Redzēsiet, kas tad notiks.

E-245 Tāpat kā Viņš to deva Ēģiptei, Viņš deva Ēģiptei laiku nožēlot. Un kāda bija pēdējā mocība? – Tā bija nāve.

E-246 Tā ir pēdējā mocība, kas ir nonākusi pār vasarsvētku draudzi – tā ir garīgā nāve. Viņa ir mirusi! Tā ir teikts Tā Kunga Vārdā. Viņa ir garīgi mirusi! Viņš deva viņai iespēju atgriezties, taču viņa to noraidīja. Un tagad viņa ir mirusi. Viņa vairs nekad nepiecelsies.

E-247 Un tie cilvēki, kuri cenšas tur ieviest bīskapus un priesterus, un pārējo un sauc viņus par "svētais tēvs tāds un tāds". Viņiem no sevis būtu jākaunas! Cik gan akls cilvēks var kļūt! Vai tad Jēzus nesaka, ka tad, kad šī guļošā jaunava atnāca nopirkt eļļu, viņa to nedabūja.

E-248 Visi... Jūs dzirdat, kā cilvēki saka: "Es saņēmu Svēto Garu. Es runāju mēlēs." Bet uz šādu draudzi viņiem nu nemaz negribas nākt. "Ak, ziniet, es nedomāju, ka man vajadzētu nākt uz tādu vietu." Un vēl sakāt, ka jums ir Svētais Gars?

E-249 Jūs gribat savas piedienības formas. Jūs gribat palikt Bābelē, bet vienlaicīgi izbaudīt Debesu svētības. Jums ir jāizdara sava izvēle. Tu nevari palikt tur pasaulē un vienlaicīgi kalpot Dievam. Jēzus sacīja, ka nevar kalpot Dievam un mamonai. Tāpēc, ja tu neceri...

E-250 Ja tu patiešām esi glābts, tad tu izbaudīsi sanāksmes, kurās Svētais Gars apstiprina Sevi un rāda, ka Dieva Vārds ir Patiesība. [Sanāksme skaļi priecājas–Tulk.]

E-251 Kāds sacīja: "Tie cilvēki ir pārāk trokšņaini, tas padara mani nervozu." Tu ne tā vien nervozēsi, ja tiksi Debesīs. Iedomājieties vien, kad viņi visi tur būs, kā tad tas izskatīsies? Ak vai!

E-252 Kā gan Kungs vēlas iegūt... Viņš ir lēnprātīgs, kāds Viņš bija Noas dienās. Viņš ļoti centās. Viņš ilgi pacieta, simtu divdesmit gadus, lai viņi nožēlotu, taču viņi nenožēloja.

E-253 Ēģiptes laikā Viņš sūtīja mocības un visu pārējo, taču viņi nenožēloja.
Viņš sūtīja Jāni. Viņi neatgriezās.

E-254 Viņš sūtīja Jēzu nāvē, lai izglābtu visu to grupu, kas dzirdēs Vārdu.

E-255 Un tagad, pēdējās dienās, Viņš vēlreiz ir apsolījis, ka Viņš sūtīs Vēstījumu, lai izsauktu Viņu [Līgavu] un atjaunotu sākotnējo Ticību atpakaļ pie Vārda. Bet viņi To nepieņems. Viņi ir tik ļoti dogmatiski savās dogmās un ticības mācībās, ka viņi To negrib. Ak, viņi domā, ja viņiem būtu...redz, ja nonāktu Eņģelis! Taču Dievs tā nedara.

E-256 Viņš paņem kādu nezinošu un stulbu, kādu, kas tā īsti pat ābeci nezina vai...vai vēl kaut ko. Un Viņš paņem tādu cilvēku, jo Viņš var paņemt to, kas nav nekas, un tad darboties caur to. Kamēr vien kāds domā, ka viņš ir kaut kas, tad ar viņu neko nevar izdarīt. Tā Viņš ir darījis vienmēr. Tev ir jākļūst par neko, lai kļūtu par kaut ko pie Dieva. Ak vai!

E-257 Paskatieties. Kaut arī Viņš deva viņai laiku atgriezties, tomēr viņa to neizdarīja.

E-258 Viņš atkal ir devis laiku, tomēr viņa neatgriezīsies. Tas, ka viņa to noraida, padara viņu... Ak, viņas atraidījums atver sātanam ideālu ieeju, pa kuru ienākt viņā un iemiesoties (tā tas ir), iemiesoties viņā, jo viņa atraidīja Vārdu. Un tieši par to kļūst protestantu draudze, par netikli, jo viņa noraida Dieva Vārda apstiprināto Patiesību, un tas dod velnam vietu ienākt un iemiesoties. Un viņš izveidos zvēra tēlu, viņi taču jau apvienojas un notiek tieši tā, kā Viņš to pateica. Tā tas ir. Āmen.

E-259 Ja man būtu izglītība, es varētu to izskaidrot. Man nav nekādas izglītības, es vienkārši ceru, ka Svētais Gars jums to atklās. Un Viņš atvērs tiem... Pareizi. Viņš to izdarīs. Jā. Skatieties.

E-260 Paskatieties, kā...ko viņa šeit izdarīja – viņa atraidīja Dieva Vēstījumu, kas bija dots, lai viņa atgrieztos. Viņa sāka kā antikrists – tieši tāda viņa bija. Viņa kļuva par viltus pravieti, par iemiesotu velnu ar savām viltus mācībām. Taču, neskatoties uz to visu, Dievs deva viņai laiku atgriezties, centās viņu pārliecināt.

E-261 Vai redzat kāda pacietība? Kāda brīnišķīga mīlestība! Tādai mīlestībai nekas nevar līdzināties! Paskatieties uz tiem, kuri pat spļāva Viņam sejā un tā tālāk – Viņš tiem piedeva. Lūk, kāds ir Dievs. Redzat?

E-262 Neatraidiet Dieva Vēstījumu! Paskatieties, viņai tika prasīts nožēlot, atgriezties turp, kur viņa nokrita.

E-263 Un no kurienes viņa nokrita? – No Vārda. Jā. No kā atkrita Ieva? [Sanāksme saka: "No Vārda."–Tulk.] No Vārda! No kā atkrita konfesija? ["No Vārda."] Lūk, lūdzu. Redzat? Citādāk nevar būt. Katru reizi atgriežas tieši pie Vārda, tieši pie Vārda. Saprotat? Bet cilvēki ielien sistēmā, kas viņus attālina no Vārda, kas dzen viņus prom no Vārda, nevis pie Vārda.

E-264 Pievērsiet uzmanību. Paskatieties, viņai tika dots laiks nožēlot, atgriezties. Nožēlot nozīmē "atgriezties atpakaļ, pagriezties atpakaļ par 180 grādiem". Nožēlot – "atgriezties atpakaļ". Un viņai bija dots laiks atgriezties tur, kur...

E-265 Lūk, neaizmirstiet, viņa bija sākotnējā vasarsvētku Draudze, pār kuru Vasarsvētku dienā tika izliets Svētais Gars. Cik daudzi Bībeles studenti to zina? Protams, tā tas bija. Vai redzat, no kurienes viņa aizgāja? Viņa atkrita no Vārda un pieņēma dogmas. Viņa cerēja... Svētā Gara vietā viņa sagribēja svēto cilvēku, kuram būtu tāds un tāds teoloģijas doktora grāds, un pēc tam padarīja viņu par pāvestu. Saprotat? Protams. Viņa taču... Tieši to viņa gribēja, lai kāds lūgtos viņas vietā, kāds... Viņa tikai izmaksā savu naudu, un neko vairāk viņai darīt nevajag. Redzat?

E-266 Lūk, tieši tas pats notiek šodien. Kamēr vien viņiem ir vieta uz baznīcas sola, kur apsēsties, un ielikt prāvu summu ziedojumu traukā, ar to pilnībā pietiek – viņi ir tās draudzes locekļi, neko citu viņiem par to pat nemēģini stāstīt, viņi negrib to zināt. Tās ir viņas meitas.

E-267 Un tā, no kā tad viņa atkrita? – No sākotnējā apustuļu un praviešu Vārda. Lūk, no kā viņa atkrita. Lūk, no kā atkrita protestanti.

E-268 Nožēlojiet! Atgriezieties! Pagriezieties atpakaļ, kamēr nav par vēlu. Vēl nav par vēlu. Vienā no šīm dienām Jērs atstās Savu vietu, un tad viss būs beidzies. Tas pats tagad tiek prasīts no viņas meitām (pirms viņas tiks notiesātas kopā ar viņu [ar māti]) – atgriezties atpakaļ.

E-269 Un tā, viņi saņems pēdējo Vēstījumu, kad šis pravietis, par kuru es runāju... Es esmu par to izlasījis daudzas grāmatas. Un es zinu, ka īsti, labi, saprātīgi, garīgi domājoši vīri zina, ka tam ir jāatnāk. Viņi to zina. Viņi zina, ka tas notiks. Saprotat? Viņi... Bet visa problēma ir tajā, ka viņi to vien saka: "Tas mums ir vajadzīgs, tas notiks." Bet, kad tas atnāks, tas būs tik necils, ka viņi droši vien to neievēros tieši tāpat, kā viņi izdarīja citās reizēs. Tā tas ir. Cilvēki par to rakstīs un tā tālāk, sakot "O-o, jā, tas ir vajadzīgs." Bet pēc tam, ja tas tiek parādīts taisni viņiem zem deguna, viņi vienkārši dara kā darījuši. Saprotat? Tā taču ir bijis vienmēr.

E-270 Tagad skatieties, sākotnējais Vārds. Viņi... Viņai vajag nožēlot, atgriezties, tāpēc viņas meitas ir aicinātas, lai liktu... Viņas tiks tiesātas un iemestas tajā pašā gultā, un nonāvētas līdz ar viņu. Viņām ir izteikts aicinājums atgriezties atpakaļ pie sākotnējā Vārda, atgriezties pie apustuliskās mācības. Bet viņas ir tā saistītas ar savām ticības mācībām un pārējo, ka viņas to nedarīs. Viņas tik vien kā uzjautrinās par To.

E-271 Ko viņas izdarīs pēc tam? – Galu galā viņas izveidos zvēra tēlu (vēl vienu varu); un viņas izturēsies pret Jēra Līgavu tāpat, kā viņa darīja Atklāsmes Grāmatā 13:14. Tieši tā viņas dara – vienkārši vajā, tas ir tieši tas pats. Draudzes smejas par patieso Kristus Līgavu tieši tāpat, kā to vienmēr ir darījusi Roma. Precīzi. Tieši tā. Izturas pret īsto Kristus Līgavu tieši tāpat, kā viņa Atklāsmes Grāmatā 13:14.

E-272 Tagad skatieties. Dieva apsolītajā Vārdā mēs redzam, ka Viņš...Viņš nonāvēs viņas bērnus (konfesijas, viņas meitas) ar garīgo nāvi. (Lūk, tas ir Atklāsmes Grāmatā 2:22. Neaizmirstiet par to.) Nonāvēt nozīmē "nodot nāvei". Bet nāve – tā ir "mūžīga atdalīšana no Dieva Klātbūtnes". Aizdomājieties par to, draugi. Aizdomājieties par to. Nekad nepaļaujieties uz cilvēciskām ticības mācībām. Turieties pa gabalu no visa, kas ir pretrunā Vārdam.

E-273 Tagad skatieties, skatieties šeit Bībelē. Ir teikts, ka viņa vārds bija elle, un... Es gribēju teikt, ka "viņa vārds bija nāve, un viņam sekoja elle."

E-274 Lūk, elle vienmēr seko nāvei – fiziskā ziņā. Kad nomirst fiziskais cilvēks, viņam seko elle (tas ir kaps, pazemes valstība, saprotat?) – tas ir fiziskajā ziņā. Taču garīgajā – tā ir uguns jūra. Saprotat? Labi. Tā ir mūžīga atdalīšana, kad viņi tiks sadedzināti un...

E-275 Maleahijas grāmatas 4. nodaļā ir teikts, ka no viņiem nepaliks pāri pat ne rugāji vai zari, vispār nekas. Tieši tādā veidā zeme atkal attīrīsies Tūkstošgadu valstībai. Saprotat?

E-276 Vai jūs pievērsāt uzmanību, ka vārds "jātnieks" ir vīriešu dzimtē? Un "viņam rokā bija" – vīrietis, viltus pravietis. Bet viņa līgava ir nosaukta par draudzi (sieviešu dzimte), Jezabele. Ahabs, Jezabele. Tas ir tik precīzi! Saprotat? Saprotat?

E-277 "Meitas" arī ir sieviešu dzimtē, bet tās neparko nepieņem vienu cilvēku kā galveno (tie ir protestanti). Taču savas mācības pamatprincipos tās joprojām ir netikles – konfesija, sistēma. Tas taču...tieši tā ir sacīts.

E-278 Skatieties. Kurp tas viss virzās? (Nu, mums droši vien ir palikušas vēl tikai kādas divpadsmit vai četrpadsmit minūtes.) Paskatieties, kurp tas viss virzās. Kas tas ir? Tas atgriežas pie tā, kā tas bija un sākās Debesīs. Tas virzās uz pēdējā laika kauju.

E-279 Pirmā lieta, kas notika Debesīs, bija kauja. Lucifers tika izraidīts un atnāca uz zemi. Tad viņš apgānīja Ēdeni, un kopš tā laika viņš tieši to arī dara – apgāna. Un šī kauja Debesīs kļūst par kauju uz zemes, un tai ir jābeidzas uz zemes kaujā, kas tiek saukta par Harmagedonu, kas notiks pēdējā laikā. To zina ikviens. Šī kauja sākās svētajās Debesīs, un viņi to izraidīja. Mihaēls un viņa Eņģeļi viņu uzvarēja, un viņš tika izdzīts. Un, kad tas notika, viņi nolaidās tieši Ēdenē, un kopš tā brīža sākās kauja šeit lejā.

E-280 Dieva bērni bija pilnīgā drošībā aiz Viņa Vārda apsardzības. Bet Ieva izbāza ārā savu kaklu, sacīja: "Es domāju, ka tev varbūt ir taisnība." Un ar to viss sākās. Un kopš tā laika tas turpinās. Pēc tam nonāca Dievs, un tagad Viņam ir... Viņš nonāca, lai izpirktu tos, kuri atnāks...

E-281 Kā es sacīju, Dievs ir kā liels celtniecības darbu vadītājs. Viņš izvieto uz zemes visu Savu materiālu, un pēc tam Viņš ceļ Savas celtnes. Lūk, atcerieties, pirms vēl uz zemes uzradās sēklas grauds, pirms vēl saules stari apspīdēja zemi, tavs ķermenis jau bija zemē, jo mēs esam zemes pīšļi. Saprotat? Tā tas ir. Dievs ir celtniecības vadītājs.

E-282 Lūk, tas, kā Viņš to bija nolēmis darīt, bija tāpat, kā Viņš to izdarīja ar Ādamu: paņemt nedaudz kalcija, potaša un kosmiskās gaismas, uzpūst tiem "fjū!" un sacīt: "Lūk, vēl viens Mans dēls." Saprotat? Pēc tam Viņš paņemtu vēl un "Fjū!": "Lūk, vēl viens."

E-283 Bet ko izdarīja Ieva? – Viņa samaitāja šo metodi. Un viņa radīja bērnus caur dzimumaktu, un tad ienāca nāve.

E-284 Un tā, ko dara Dievs? Viņam ir noteikts skaits sēklu cauri visiem laikiem, kas ir iepriekšnolemtas; noteikts skaits iepriekšnolemto. Un pēc tam, laika beigās, Viņš neteiks: "Ieva, dzemdē vēl vienu bērnu." Viņš šādi "fjū" uzpūtīs, pasauks un es atsaukšos. Āmen. Tas arī viss. Tieši tā. Tur jau tā lieta. Kad būs ievests tas pēdējais, tad viss.

E-285 Un tā, kauja sākās Debesīs. Tā beigsies uz zemes Harmagedona veidā.

E-286 Bet tagad pavērosim un paskatīsimies, kā tas atklājas, un varbūt mēs to spēsim atklāt. Lai Tas Kungs palīdz mums to izdarīt tieši tagad. Paskatieties, kā tas viss atšķetinās.

E-287 Noslēpumainais jātnieks (tagad skatieties, ko viņš dara) sacēlās, atteicās nožēlot un atgriezties pie sākotnējā jeb oriģinālā Vārda-Asinīm. (Vārds taču kļuva par Asinīm un miesu. Saprotat?) Viņš atteicās pie Tā atgriezties. Tas ir antikrists! Patiesā Vārda Līgava... Viņš ir pret patieso Vārda Līgavu, ņem pats savu līgavu! Viņš pretojas šai patiesajai Līgavai. Un viņš ņem sev pats savu līgavu un atved to pie sevis ar reliģijas palīdzību, kas tiek saukta par ticības mācībām un dogmām. Saprotat? Un tagad, redzot šo svēto Līgavu, viņš ir pret Viņu [Līgavu]. Un viņš izveido pats savu līgavu, sauktu par antikristu, caur antikrista mācību, kas ir pretrunā Kristum. Vai redzat, cik viņš ir viltīgs? Un tagad tā vietā, lai valdītu mīlestības vienotība, pielūgsme zem Asinīm, viņš ir izveidojis konfesiju. Vārda vietā viņš ir pieņēmis ticības mācības, dogmas un tā tālāk.

E-288 Bet protestanti tik apgalvo: "Apustuļu ticības apliecinājums." Es gribu, lai jūs atrodiet kaut vienu vārdu par to Bībelē. Apustuļu... Tādas lietas kā Apustuļu ticības apliecinājums Bībelē nav.

E-289 Kā es nesen sacīju šeit vai vēl kaut kur: "Ja apustuļiem arī bija kāds ticības apliecinājums, tad tas ir Apustuļu Darbu grāmatā 2:38." Tieši tā. Cik man zināms, nekā cita viņiem nebija. Tieši uz to viņi aicināja ikvienu. Kad viņš atrada dažus, kas izskatījās pēc kristiešiem, viņš tiem jautāja: "Vai jūs esat saņēmuši Svēto Garu, kopš jūs noticējāt?"
Atbildēja: "Mēs pat nezinām, vai ir..."
Saka: "Kā tad jūs bijāt kristīti?"

E-290 Lūk, būt kristītam Jēzus Vārdā, precīzāk, Jēzus Kristus Vārdā – tas...tas ir ļoti pareizi, bet ar to viss nebeidzas. Tieši tā. Tu vari būt šādi kristīts piecdesmit reizes, un no tā nebūs nekāda labuma, līdz tavu sirdi pārmainīs Svētais Gars. Ir vajadzīgs gan viens, gan otrs.

E-291 Ievērojiet, tas...tas ir Kristus... Antikrists noraida patieso Līgavas mācību, un tāpēc tagad viņš ņem pats savu līgavu un veido viņu ar paša ticības mācību. Viņš paņem pats savu līgavu un padara to par konfesiju. Viņa dzemdina citas konfesijas, kā rakstīts šajos Svētajos Rakstos – dzemdina meitas. Un viņa ne... Viņas kļūst tieši tādas kā viņu māte: miesīgas, pasaulīgas, konfesionālas, opozīcijā pret garīgo Līgavu-Vārdu.

E-292 Viņi nesaka, ka viņi nepieder draudzei. Parunājiet ar cilvēku no kādas konfesijas:
– Protams, es piederu draudzei.
– Bet vai tu esi kristietis?
– Es taču piederu draudzei!
Tam ar To nav itin nekāda sakara. Viņi saka... Tu nepiederi draudzei... Varbūt tu...tu arī piederi tā saucamajai draudzei. Saprotat? Piederi pie kaut kādas tur draudzes!? Bet vai tad tā ir Draudze! Tās visas nav draudzes, bet ložas, kur sanāk kopā cilvēki, un cilvēki...kā "visi vienā maisā bāžami".

E-293 Bet ir tikai viena Draudze, un tas ir noslēpumainais Kristus Ķermenis. Un Tai tu nepievienojies – tu Tajā piedzimsti.

E-294 Kā es vienmēr esmu sacījis, es jau piecdesmit trīs gadus esmu Branhamu ģimenē, taču es nekad neesmu tajā iestājies. Es tajā piedzimu. Saprotat?

E-295 Tagad skatieties. Tas ir vienkārši brīnišķīgs prototips (es...es šeit esmu pierakstījis Rakstu vietu, bet es...mums nav tam laika) – Ēsavs un Jēkabs.

E-296 Lūk, Ēsavs bija reliģisks cilvēks. Viņš neapgalvoja, ka viņš ir neticīgais. Viņš ticēja tam pašam Dievam, kam ticēja Jēkabs; tam pašam Dievam, kam ticēja viņa tētis. Bet viņš bija īsts blēdis jeb... Piedodiet par izteicienu. [Sanāksme smejas–Tulk.] Vienkārši... Viņš vienkārši bija nelabs. Viņš...viņš bija... Attiecībā uz tikumību, viņš patiesībā rīkojās tikumīgāk nekā Jēkabs. Taču, redziet, viņš par to nedomāja: "Ak, kāds tam sakars ar pirmdzimtību." Un viņš pārdeva savu pirmdzimtību Jēkabam. Saprotat?

E-297 Bet Jēkabam nebija tādu varenu lietu kā Ēsavam. Viņam nebija mantojuma kā tam otram. Bet bija viena lieta, ko Jēkabs vēlējās – tā bija pirmdzimtība. Viņu neuztrauca, kādā veidā viņš to iegūs; viņš grasījās to iegūt. Un Dievs viņu augsti novērtēja.

E-298 Un tad... Tieši tas pats šodien ir ar miesīgiem cilvēkiem, kuriem ir miesīgs prāts, pasaulīgi domājošiem: "Nu, es piederu valsts draudzei. Es piederu tādai draudzei. Es piederu pie tās." Tam ar To nav pilnīgi nekāda sakara, itin nekāda.

E-299 Skatieties, tagad sapulcina viņus uz sava jauktās krāsas zirga. Viņš sapulcina viņus kopā uz sava jauktās krāsas zirga, jo viņam ir politiskā vara.

E-300 Ja jūs neticat, ka viņam šī vara ir, tad kā gan tika ievēlēts šis prezidents? Kā gan tas varēja notikt? Hm! [Brālis Branhams klaudzina pa kanceli–Tulk.] Atbraucām uz šejieni, meklēdami reliģijas brīvību, bet jūs, demokrātu bars, pārdodat savu pirmdzimtību par politiku! Man nav...nekas pret demokrātu partiju; gan vieni, gan otri ir sapuvuši. Es runāju par kristietību. Bet jūs pārdodat savu pirmdzimtību par demokrātu programmu, lai ieviestu kaut ko tādu. Kaunieties!

E-301 Vai tad jūs neaptverat, ka šī valsts precīzi kopē Israēlu? Ko izdarīja Israēls? – Viņš atnāca uz svešu zemi, izdzina tās iedzīvotājus un tos nonāvēja, ienāca un pārņēma to zemi. Tieši to mēs izdarījām ar indiāņiem. Tie taču ir vienīgie īstie amerikāņi – mūsu draugi indiāņi.

E-302 Un ko viņi izdarīja pēc tam? Israēlam bija daži vareni vīri. Un pēkšņi... Viņiem bija Dāvids, un viņiem bija Salamans. Viņiem bija vareni vīri. Bet galu galā viņiem tur parādījās atkritējs, Ahabs, kurš apprecēja Jezabeli, neticīgo.

E-303 Bet tieši to izdarījām arī mēs. Mums bija Vašingtons un Linkolns, bet paskatieties, kas mums ir tagad. Un sliktākais tajā ir tas, ka viņš apprecējās un pār viņu pilnībā dominēja Jezabele. Iespējams, viņš ir tīri jauks puisis, bet visu noteiks tieši viņa. Un jūs to redzat tieši tagad, kā ienāk visa ģimene.

E-304 Bet ko man pateica Svētais Gars pirms kādiem trīsdesmit pieciem gadiem? Un visi jūs, veterāni, to zināt – par tām septiņām lietām, kurām ir jānotiek pirms beigām. Bet šī ir pēdējā...pirmspēdējā lieta, kurai ir jānotiek. Viss pārējais pilnībā sakrita, par kariem un visu pārējo. Saprotat? Un tagad tā ir sievietes rokās, lai pārvaldītu šo valsti. Jezabele! Redzat?

E-305 Taču atcerieties, Jezabeles dienās bija kāds, kurš skaidri pateica viņu "krāsas".

E-306 Sapulcina viņus ar savu jauktās krāsas zirgu. Saprotat? Viņš apvieno to kopā, samaisītu ar ticības mācībām, konfesijām, cilvēciskām doktrīnām. Vai tā ir? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Protams. Samaisīta krāsa, šīs pasaules mirušā, bālā zirga samaisītā krāsa! Tā tas ir. Šīs samaisītās krāsas, kas redzamas bālajā, mirušajā un pasaulīga veidola zirgā, ak vai, vispār nekādu Vārda svēto Asiņu!

E-307 Un skatieties, no stūriem... Viņi sapulcinās tos no visiem četriem zemes stūriem. Hm-hm. "Sapulcina viņus uz Harmagedonu," tā ir teikts Bībelē. (Es cenšos atcerēties Rakstu vietas, kuras esmu šeit pierakstījis. Es tās nesaucu, bet tikai skatos, kur tās ir, lai redzētu, kas tajās ir.) "Sapulcina viņus kopā Tā Kunga Dieva cīņas lielajai Dienai." Skatieties. Lūk, uz šī samaisītās krāsas, pasaulīgā, slimīgi bālā zirga – tikai aizdomājieties par to. Jūs zināt, ka tur nekā laba nav. Tagad paskatieties, no kurienes viņš viņus sapulcina: "No četriem zemes galiem." Tagad viņi pulcējas beidzamajai konfrontācijai. Saskaņā ar Vārdu noslēdzošā konfrontācija būs Harmagedonā. Saprotat?

E-308 Uz bālā [pelēkā] zirga, viņš jāj uz tā ar uzrakstītu nāvi... uz viņa ir uzrakstīts vārds "nāve". Antikrists... Paklausieties. Antikrists (pirmā konfesija, tas ir neapstrīdami) ar savu Jezabeli (prostitūtu attiecībā pret Vārdu) un kopā ar viņas meitām (protestantiem) pulcējas tagad kopā vienotībā!

E-309 Vai jūs dzirdējāt, ko nesen šeit runāja baptisti? Jā? "Ak, mēs viņiem nepievienosimies, bet mēs...mēs būsim draudzīgi un viņiem pieskaņosimies. Mums nav jāpievienojas viņu baznīcai, bet..." Ak vai! Te nu tas ir, tieši tā, kā ir teikts Vārdā. Saprotat? Redzat? Tā pati netikle, kas sākumā. Redzat?

E-310 Un tā. Te nu viņi ir, apvienojas, virzās uz šo konfrontāciju, uz Harmagedonu un jāj uz samaisītu krāsu zirga: viens zirgs balts, viens zirgs sarkans [ugunssārts], viens zirgs melns. Trīs dažādi: politiskā...politiskā vara, garīgā vara, kuru kontrolē dēmoniskais spēks jeb antikrists. Ja to visu samaisa kopā, tad sanāk šis slimīgi bālais radījums, uz kura viņš jāj. Pareizi. Tagad skatieties. Paskatieties, uz kā viņš jāj – uz šī bālā, pelēcīgas krāsas zirga, kurā ir sajaukts melnais, sarkanais un baltais, virzās uz kauju, sapulcinādams savus padotos no ikvienas valsts zem Debesīm! Daniēls taču izskaidroja to sapni un ieraudzīja, ka šī dzelzs (Romas) dzīsla ieiet ikvienā valstī. Lūk, viņi pulcējas.
Lūk, pasēdiet mierīgi, pēc minūtes mēs beigsim, un uzmanīgi klausieties.

E-311 Viņi tagad pulcējas, lai to īstenotu, viņš atved savus padotos no četrām zemes malām, jāj uz slimīgi bālā, no trīs krāsām samaisītā zirga – tas pats cilvēks!

E-312 Un tā, Atklāsmes Grāmatas 19. nodaļā gatavojas ne tikai viņš, bet gatavojas arī Kristus, lai ar viņu satiktos. Tā būs smaga un karsta cīņa. Kristus... Atklāsmes Grāmatas 19. nodaļā Kristus savāc kopā Savējos, taču Viņš nesavāc viņus no četriem zemes stūriem, jo viņu atlikums būs ļoti neliels. Ko Viņš dara? – Viņš savāc viņus no četriem Debesu stūriem... (rītvakar mēs izskatīsim šīs "dvēseles zem altāra", un jūs ieraudzīsiet, vai tā ir taisnība vai nē) ...no četrām Debessmalām uz sniegbalta zirga!

E-313 Arī Viņam ir Vārds – tas nav "nāve" bet gan "Dieva Vārds", Dzīvība. Āmen. Tas ir uzrakstīts, lūk, šeit, uz Viņa gurniem: "Dieva Vārds." Tā ir vienīgā Dzīvība, jo Dievs ir viens vienīgais Mūžīgās Dzīvības, Zoe, avots. Vai pareizi? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.]

E-314 Uz Viņa ir rakstīts "Dzīvība", un Viņš jāj uz balta zirga. Bet tur ir cilvēks ar trīs dažādiem samaisītiem spēkiem, saukts vārdā "nāve", kurš pulcina kopā savus zemes pārstāvjus. Bet Kristus sapulcina Savus padotos, kuri ir dzimuši no Debesīm, svētos. Uz tā ir rakstīts "nāve", bet uz Kristus ir rakstīts "Dzīvība".

E-315 Tie, kuri ir ar Viņu, arī ir uz baltiem zirgiem, un viņi tiek saukti par "izredzētajiem pirms pasaules radīšanas". Āmen! Ak vai! Man tas patīk! Aicināti, izraudzīti pirms pasaules radīšanas un turklāt uzticīgi Vārdam, un tā bija viņu pašu izvēle, visi stimulēti no jaunā vīna un eļļas, vienkārši jāj tik uz priekšu, nonāk, lai satiktos ar viņu. Viņi zina, ka Pērkoni jau pavisam drīz mums to padarīs pieejamu. Saprotat?

E-316 Skatieties. Kā viņš to dara? Lūk, ja jau Viņš ir Vārds un Viņa Vārds ir "Vārds", tad Vārds ir Dzīvība. Antikrists... Viss, kas ir anti – tas ir "pret", tādējādi anti – tas ir "pret" Kristu, Vārdu. Tāpēc tā noteikti būs ticības mācība vai konfesija, kas ir pret Vārdu.

E-317 Es vispār nesaprotu, kā to var neredzēt. Hm! Saprotat? Ja jūs...jūs to saprotat, tad kā gan to var neredzēt? Es to vienkārši nesaprotu.

E-318 Tā taču ir taisnība. Anti nozīmē "pret". Vai ne tā? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] "Kaut ko atņemt." Tāds viņš vienmēr ir bijis. Viņš jāj uz sava samaisītā zirga. Mēs to ieraudzījām tieši šeit, Dieva Vārdā.

E-319 Mēs to ieraudzījām tieši šeit, Septiņos Draudzes Periodos. Un atkal Viņš to parāda Zīmogos, atver un parādā visu, kas notika draudzes periodu laikā.

E-320 Anti – tas ir "pret" Vārdu. Vai redzat, kāpēc ticības mācības...kāpēc mēs tik ļoti esam pret ticības mācībām un konfesijām? Tāpēc ka viņas ir pret Vārdu. Saprotat?

E-321 Šeit mēs redzam, kā Dzīvība un nāve virzās uz savu izšķirošo cīņu: patiesās Dzīvības baltais zirgs, samaisīto ticības mācību bālais zirgs. Viņi redz, ka viss virzās uz...uz īstenu izšķirošo konfrontāciju.

E-322 Tagad es gribu šeit kaut ko pateikt. Iespējams, jūs tam nenoticēsiet. Taču es to pārbaudīju, lai pārliecinātos. Ir tikai viena oriģinālā krāsa – tā ir baltā. Cik daudzi to zina? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Ir tikai viena oriģinālā krāsa. Viss pārējais ir sajaukums.

E-323 Kristus jāj uz pilnīgi balta, neaptraipīta Vārda jau no paša sākuma! Āmen! Āmen! Ikviena krāsa būtu balta, ja tajā nebūtu iejaukusies kāda ķīmija. Āmen! Slava! Ikviena draudze stāvētu uz apustuliskās Dieva Vārda mācības un Dievs to apstiprinātu, ja vien tur nebūtu piemaisītas ticības mācības un konfesijas. Lūk, lūdzu.
Ak, brāli Evans, man tagad ir ļoti labi! Jā. Tieši tā.

E-324 Ir tikai viena oriģinālā krāsa – baltā. Tas nekad...tas nekad nav samaisīts ar konfesijām un ticības mācībām. Tieši tā.

E-325 Un neaizmirstiet, ka Viņa svētie ir tērpti baltās drēbēs, nav samaisījušies ar konfesijām vai ticības mācībām. Un tā, mēs redzam, ka konfesijas un ticības mācības – lūk, no kurienes rodas šī samaisītā krāsa. Hm-hm. Bet šeit, kur jāj Viņš, ir oriģinālā krāsa. Šī oriģinālā krāsa ir uz Viņa ļaudīm. Un viņi bija iemērkti tajās Asinīs, kas iztīrīja viņu drēbes, un atsūtīja viņus taisni uz turieni. Saprotat? Tā tas ir.
Tie, kuri ir samaisījušies, ir kļuvuši bāli un dodas nāvē.

E-326 Tā ir izkropļošana...izkropļojums, kad piemaisa krāsas baltajam – jūs izkropļojat oriģinālo krāsu. Vai tā ir? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Ja oriģinālā krāsa, vienīgā krāsa ir baltā, bet jūs tai kaut ko piemaisāt, tad jūs sagrozāt tās īsteno būtību. Āmen. Pareizi? ["Āmen."]

E-327 Un kad... Ja Viņš ir baltais zirgs un Viņš ir Vārds, tādā gadījumā, kaut ko Tam piemaisīt (jebkādu ticības mācību), pielikt Tam kaut vienu vārdu, atņemt Tam vienu Vārdu nozīmē izkropļot pilnīgi visu. Ak vai! Noturi mani pie Vārda, Kungs!

E-328 Patiesība un maldi... Ak vai! Nav nozīmes, cik tas ir labi... Patiesība un maldi nevar samaisīties. Tie nevar samaisīties. Vai nu tas ir TĀ SAKA TAS KUNGS, vai arī tas ir nepareizi. Nav nozīmes, vai to ir pateicis svētais tēvs, svētais Bonifācijs vai...vai Kenterberijas arhibīskaps, es nezinu, kas tur ko ir teicis. Ja tas ir pretrunā Vārdam, tad tas ir izkropļojums. Tas nevar sajaukties kopā. Teiksiet: "Nu, tas cilvēks ir izdarījis..." Mani neinteresē, ko viņš ir izdarījis, cik ļoti svēts viņš ir vai vēl kaut kas tamlīdzīgs – lūk, Tā ir vienīgā tīrā Patiesība, kas mums ir. Nevienai draudzei, nevienai ticības mācībai nav Patiesības, ja tas nav Tajā. [Brālis Branhams rāda Bībeli–Tulk.]

E-329 Un parādiet man kaut vienu, kurai Tā ir. Vienkārši es gribu, lai jūs man to nosauktu. Un es atšķiršu Bībeli un jums kaut ko parādīšu. Saprotat? Nosauciet kaut vienu. Jūs teiksiet: "Vasarsvētku draudzes." Ak vai! Es vienkārši uztvēru šo domu no kāda, kas atrodas šeit, tāpēc es to pateicu. [Sanāksme smejas–Tulk.] Labāk to šobrīd neaiztikt, jo es redzēju, kā tas radīja aizvainojumu. Es...es negribēju jūs aizskart, bet es...es vienkārši gribēju, lai jūs zināt, ka es zinu, par ko jūs domājat. Saprotat?

E-330 Tie, kuri to samaisīja, padarīja "anti" par nāvi. Kad kaut ko, lai kas tas arī nebūtu, piemaisa oriģinālam, tad rodas nāves krāsa.

E-331 Tieši kā Kristus pateica par sinepju sēklu. Kaut arī tā ir vismazākā no visām sēklām, taču to nevar sakrustot ne ar ko. Sinepes nevar sakrustot. Sinepes ir tīršķirnes. Tāpēc, ja jums ir tik vien ticības, vienkārši turieties pie tās.

E-332 Pievērsiet uzmanību. Dzīvība sekoja Jātniekam uz baltā zirga, kurš bija Vārds, Dzīvība, apstiprināts caur Viņa augšāmceltajiem svētajiem, kuri bija kopā ar Viņu. Un kāda gan būs šīs kaujas norise?

E-333 Jēzus sacīja: "Kas Man tic, dzīvos, arī ja tas mirs." Viņš sacīja: "Ja jūs Man ticat, kaut arī jūs...jūs nomirtu, tomēr jūs dzīvosiet. Un ikviens, kas dzīvo un tic Man, nemirs nemūžam." Vēl Viņš sacīja: "Tam, kurš Man tic, Viņš dos mūžīgo Dzīvību un augšāmcels viņu pēdējās dienās." Tie ir apsolījumi no Viņa Rakstiem.

E-334 Lūk, nāk sātans no četriem zemes stūriem ar saviem protestantiem un saviem...saviem katoļiem, un visi kopā viņi maršē taisni uz Harmagedona kauju. Labi.

E-335 Un, lūk, nāk Jēzus, nolaizdamies no Debesīm ar augšāmceltajiem svētajiem, apstiprināts Vārds.

E-336 Es teicu, ja Dievs runā vai tevi sūta, tad Viņš...Viņš apstiprina tevis teikto. Saprotat? Skatieties, ja tu esi vēstnieks no Debesīm, tad aiz tevis stāv visas Debesis. Bet Debesis sastāv no Vārda.

E-337 Skatieties. Lūk, Viņš nāk ar augšāmceltajiem svētajiem, apstiprinot, ka Viņa Vārds ir Patiesība. (Lūk, kāpēc sātans tad saprot, ka viņam ir sagatavots elles bezdibenis. Saprotat? Ak vai!) Tajā pašā laikā nāve jāja uz bālā zirga (uz ticības mācību un konfesiju sajaukuma) un sekoja viņam, ak vai, uz mūžīgu atdalīšanos no Dieva.

E-338 Lūk, kurp šis jātnieks viņus aizveda – uz mūžīgu atdalīšanos. Bet Kristus aizveda Savu Draudzi tieši Godībā augšāmcelšanās laikā.

E-339 Tagad paskatieties uz 8. pantu pirms pašām...uz 8. panta beidzamo daļu. Mēs jau beidzam.
...un tiem tika dota vara... [Jaunā latv. Bībele–Tulk.]

E-340 Kas ir "tie"? Redzat? Labi. Antikrists ir nosaukts par "nāvi", bet tai sekoja elle. Paskatieties uz viņa četrkārtīgo ieceri.

E-341 Antikrists, baltais zirgs: nogalina ar garu, būdams antikrists – garīgā nogalināšana.

E-342 Otrais, ugunssārtais zirgs: nogalina ar zobenu – politiskā vara, kad draudze apvienojās ar valsti.

E-343 Melnais zirgs: dvēseles...kad viņš izsniedza savu mācību un viņa īstenoja tur savas netiklības. Un viņš svēra viņiem barību uz...pārdeva viņu...to, ko viņi deva par barību, uz svariem par denārijiem un tā tālāk.

E-344 Ceturtais: bālais zirgs – mūžīga atdalīšanās no Dieva. Atkal četri. Redzat? Ak vai! Slava Dievam!

E-345 Un tā, pēdējā lieta tagad noslēgumā tiem, kas... Vai jums ir... Mans laiks ir beidzies, bet vai jūs iedosiet man vēl kādas desmit minūtes? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Es šodien saņēmu tik daudzus zvanus par...par to, ko šeit sludinu.

E-346 Ir parādījies tik daudz fanātisma attiecībā uz Eliju, ka vienkārši...ka to vairs neuztver nopietni. Un tu vari... Nu, vienkārši, lai... Vienkārši, lai Dievs palīdz man palīdzēt jums ieraudzīt to, ko es redzu. Labi? Nu, vismaz pamēģināsim, jā?

E-347 Un tā, noslēgumā, tiem, kuri netic, ka pēdējais vēstnesis draudzes periodam ir pravietis Elija, cilvēks, kuram ir atbilstošs svaidījums.

E-348 Pēc nāves... Skatieties. Pēc šī pēdējā draudzes perioda nāves... (Bet jūs ievērojāt, kas notika, jā?) ...pēc nāves viņu mirušos ķermeņus iznīcinās mežonīgi zvēri. Jūs to zināt. Tā ir taisnība. Viņu prototips bija Jezabele.

E-349 Tagad atšķiriet Atklāsmes Grāmatu 2:18 un 20. Man šķiet, mēs to atšķīrām tikai pirms pāris minūtēm. Pareizi? Jā, šķiet tā bija. Es to biju šeit pierakstījis kaut kādam... Jā, tikumības pagrimuma laiks, lūk, kas tas bija. Redzam, kā tas notika, kā bija ienākusi Jezabele. Lūk, Jezabele – tās ir draudzes, šī modernā draudze, nevis Līgava. Jezabele no Vecās Derības – tas ir šodienas draudzes prototips, saskaņā ar Dieva Vārdu Atklāsmes Grāmatā 2:18, 20.
...tu ļauj vaļu sievietei Jezabelei, kas saucas par pravieti...

E-350 Redzat? Vai tā ir? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Šis prototips vienkārši ideāli atbilst Jezabelei. Un tā, pirmais...

E-351 Mēs varētu citēt Rakstus pēc Rakstiem, parādot, ka pēdējā periodā būs pravietisks Vēstījums Draudzei, aicinot cilvēkus atgrizties atpakaļ pie oriģinālā Vārda. Tagad skatieties. Vai tā ir taisnība? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Tā ir teikts Maleahijas grāmatā 3. nodaļā un citviet, Atklāsmes Grāmatā 10:7 un citur. Saprotat? Pats Jēzus to paredzēja atkal, atkal un atkal. "Kā bija Lata dienās," un tā tālāk, tas vienkārši visur atkārtojas.

E-352 Jezabele ir mūsdienu modernās draudzes prototips, tāpēc ka katoļi un protestanti šobrīd ir apvienojušies. To...to nekādi nevar apiet. Tās abas ir konfesijas, tāpēc tās...tās vienkārši ir māte un māsa, tas arī viss. Viņas ķildojas un strīdas viena ar otru, tomēr viņas ir viens un tas pats – tās abas ir netikles. Lūk, es to nesaku pats no sevis. Es citēju no TĀ SAKA TAS KUNGS. [Brālis Branhams plaukšķina pa Bībeli–Tulk.] Saprotat? Labi.

E-353 Un tā, mēs redzam, ka Jezabele tika nogalināta pēc Dieva pavēles, viņa tika nogalināta, jo Dievs lika Jehum iet uz turieni un izmest viņu pa logu, nogalināt Jezabeli. Un suņi apēda viņas miesu (pareizi?), to fizisko Jezabeli. [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Ahabs, viņas ķēniņš, galva, suņi laizīja viņa asinis, kā to bija paredzējis pirmais Elija. Redzat, kurp mēs virzāmies, vai ne?

E-354 Kāpēc? Pirmais Elija bija cilvēks, kuru draudzes atraidīja. Un Jezabele un Ahabs bija šo draudžu galva, draudze un valsts – viss bija kopā. Bet Elija atklāja Ahabam viņa grēkus un pavēlēja visai draudzei atgriezties atpakaļ pie patiesā Vārda.

E-355 Tieši tas taču ir jāizdara otrajam Elijam, kad viņš atnāks pie šīs draudzes mūsu laikā – jāatjauno sākotnējā ticība! Hm! To taču nekādi nevar noliegt. Tā tas ir. Atvest atpakaļ pie patiesā Vārda. Pareizi.

E-356 Ja gribat redzēt, kas notiks ar viņu ķermeņiem, atšķirsim šeit Atklāsmes Grāmatas 19. nodaļu, pēc tam...pēc tam, kad Vārds viņus nonāvēs. Lūk, viņus nonāvēs Vārds. Jūs to zināt. Labi. Tagad vienkārši esiet uzmanīgi un paskatieties, kas notiek, kad nāk Kristus, Atklāsmes Grāmatas 19. nodaļa, sākot ar 17. pantu.
Es redzēju kādu eņģeli, tas stāvēja saulē...

E-357 Lūk, tas ir tieši pēc...paskatieties tur augstāk: "Viņš bija tērpies drēbēs, kas asinīs mērktas. Un Viņš tika saukts par ķēniņu Ķēniņu un kungu Kungu." Un 13. pantā Viņš ir nosaukts par Dieva Vārdu. Redzat? Lūk, šeit Viņš ir kungu Kungs un ķēniņu Ķēniņš.
Un es redzēju kādu eņģeli...

E-358 Tagad skatieties. Viņš iznāk.
No Viņa mutes iziet ass zobens, ar ko satriekt tautas...

E-359 "No Viņa mutes," tāpat kā no Dieva mutes Mozus mutē. Saprotat?
...Viņš ganīs tās ar dzelzs zizli, un Viņš min Dieva, Visuvaldītāja, dusmu kvēles vīnspaidu.
Uz Viņa tērpa, proti, sānos, ir rakstīts vārds: ķēniņu Ķēniņš un kungu Kungs.
Un es redzēju kādu eņģeli...

E-360 Tagad skatieties. Šeit Viņš iznāk un satriec. Ko tad Viņš satriec? – Jezabeli un Ahabu, viltus pravieti.
Es redzēju kādu eņģeli, tas stāvēja saulē un sauca stiprā balsī visiem putniem, kas lidoja augstu pie debesīm: Nāciet, pulcējieties Dieva lielajā mielastā.

E-361 Viņš izbaro viņus zvēriem un putniem. Tagad paskatieties šeit, citā Atklāsmes Grāmatas nodaļā. Un...vienu brītiņu.
...nokaut ar zobenu...ar nāvi un ar zemes zvēriem.
Vai redzat? Jezabeles draudze, tās ķermeni burtiskā nozīmē apēdīs zemes putni un zvēri. Tieši tāpat kā tas fiziski notika ar Ahabu un Jezabeli, ar viņiem tas pats notiks garīgā veidā (ar draudzi). Vai jūs saprotat, ko es gribu pateikt? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Labi.

E-362 Elija... Ak! Elija bija pravietis Ahaba un Jezabeles dienās – fiziski. Un saskaņā ar TĀ SAKA TAS KUNGS, Vārdā ir apsolīts, ka viņš darīs tāpat ar garīgo Jezabeli, tā ir viņa kalpošana garīgajā formā.

E-363 Skatieties. Kaut arī savā laikā Elija bija atbilstoši un absolūti apstiprināts, viņš nespēja atgriezt viņus atpakaļ pie Vārda! Vai pareizi? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Kaut arī Elija centās kā vien varēja. Ko tikai viņš nedarīja: viņš rādīja viņiem zīmes un brīnumus, bet viņi smējās taisni viņam sejā. Tieši to cilvēki izdarīs arī garīgajā ziņā. Saprotat? Viņš nespēja atgriezt viņus atpakaļ pie Vārda. No miljoniem...

E-364 Tagad klausieties, draudze, ļoti uzmanīgi. Un īpaši tie, kas tajā ir nedaudz saputrojušies.

E-365 No visiem tiem cilvēku miljoniem Elijas dienās, kad valdīja Jezabele un Ahabs kā prototips šim laikam, visā pasaulē caur Elijas sprediķiem izglābās tikai septiņi simti. Vai pareizi? Tā tas ir.

E-366 Skatieties, Elija pat nezināja, ka tādi vispār ir. Viņš domāja, ka tikai viņš bija glābts, līdz kamēr Dievs atvēra vienu no Zīmogiem un parādīja viņam noslēpumu tajā Grāmatā, ka Viņam bija septiņi simti, kuri nebija locījuši ceļus to mācību priekšā, kas viņiem tur bija. Kad Dievs atvēra Savu Grāmatu Elijam, sacīja: "Nesteidzies, dēls. Man šeit ir paslēpti septiņi simti, kuru vārdi ir ierakstīti Grāmatā pirms pasaules radīšanas. Viņi ir Mani." Ak! Dievs atvēra Zīmogus.

E-367 Lūk, kāpēc es domāju, ka Jānis toreiz pamatīgi gavilēja. Viņš droši vien ieraudzīja Tajā arī savu vārdu. Saprotat?
Reiz Dievs atvēra...

E-368 Elija, viņš sludināja. Ko tik viņš nebija darījis, viņš...viņš bija sludinājis, kā vien varēja. Viņš bija izdarījis visu, ko vien varēja, bet viņi joprojām par viņu smējās, sauca visādos vārdos, un viņa sacīja: "Tas viss ir tevis dēļ, tu esi ekstrasens. Tieši tevis dēļ ir atnākušas visas šīs nelaimes, tu pie tā esi vainīgs," un visu ko tādu. Ko tikai viņam neteica. Jezabele draudēja nocirst viņam galvu un visu ko citu. Tā tas ir. Visi bija pret viņu.

E-369 Un tad viņš sacīja: "Kungs, es taču izdarīju visu, ko Tu man liki darīt! Es turējos cieši pie Tava Vārda. Kad Tu man kaut ko teici, es biju bezbailīgs. Es iznācu paša ķēniņa un visu pārējo priekšā un teicu viņiem TĀ SAKA TAS KUNGS. Un viss, ko Tu man sacīji, un viss, ko es sacīju viņiem, piepildījās līdz pēdējam sīkumam. Un te nu es esmu, vienīgais no visiem, kas bija. Es vienīgais esmu atlicis, un viņi mēģina mani nogalināt."

E-370 Dievs sacīja: "Es atvēršu vienu no Zīmogiem un tev kaut ko parādīšu." Viņš sacīja: "Zini, man tur ir septiņi simti cilvēku, kuri nav locījuši ceļus...vēl nav pievienojušies nevienai no tām ticības mācībām, konfesijām. Septiņi simti cilvēku ir gatavi Aizraušanai!" Redzat? O-o! Viņš pateica Savam pravietim, kam Viņš atklāj Savu Vārdu caur Rakstiem: "No šīs paaudzes Man ir sagatavoti vēl septiņi simti vārdu, septiņsimt cilvēku. Viņi nav liekuši ceļus," (ja es to attiecinātu uz šo dienu), "nevienas reliģiskas organizācijas priekšā un nav piebāzti ar to ticības mācībām."

E-371 Vai saprotat, ko es gribu pateikt? Tātad tam gluži vienkārši tā ir jābūt. Tam vienkārši ir jānotiek, un tas ir saskaņā ar Vārdu. Kad tas cilvēks parādīsies uz skatuves, viņš būs pravietis – tas ir tikpat droši, kā es te stāvu. Saprotat? Un viņš cieši stāvēs ar šo Vārdu. Viņš nezemosies nekādu ticības mācību un nekā cita priekšā. Pareizi. Viņš būs tāds kā mežinieks, kāds bija Elija, viņš...un kā atnāca Jānis. Viņš...viņš ienīdīs sievietes (ak!), amorālas sievietes! Vai! O, kā viņš tām metīsies virsū! Tāds bija Elija, un tāds bija Jānis. Tā tas ir. Saprotat? Un viņš cieši turēsies pie šī Vārda. Viņš būs...būs pret organizācijām. Organizācijām? – "Nemaz nedomājiet pie sevis sacīt: 'Mums ir Ābrahāms par tēvu,' jo es saku, ka Dievs spēj no šiem akmeņiem radīt Ābrahāmam bērnus." Saprotat? Protams.

E-372 Te nu tas ir, draugi. Lūk, ir atvērts Ceturtais Zīmogs. Un, cik es zinu, ir atklāti šie jātnieki uz četriem zirgiem. Un tā, tas viss notika uz zemes.

E-373 Mēs redzam, ka nākamais Zīmogs ir Debesīs, kur atrodas dvēseles zem altāra.

E-374 Tagad noslēgumā es vienkārši gribu pateikt šos pāris...tikai dažus vārdus, kurus esmu šeit pierakstījis. Mēs ātri pārskatījām šos četrus Zīmogus, pirmos četrus Zīmogus.

E-375 Bet rītvakar mēs...mēs pārslēgsimies no notikumiem, kas notiek uz zemes, un aina mainīsies: viņš paskatīsies augšup un ieraudzīs dvēseles zem altāra, upurēšanas altāri.
Nākamajā vakarā – nonāk tiesa.

E-376 Bet ceturtajā vakarā...tas ir, pēdējā vakarā, svētdienas vakarā... Es nezinu, kas... Es nezinu, ko nozīmē visi pārējie. Es tos tikai izlasīju, tāpat kā jūs. Bet "tur iestājās klusums uz pusstundu". Tomēr kaut kas tur notika. Es gaidu, kad Viņš to atvērs, un Viņš atvērs. Es esmu pārliecināts, ka Viņš atvērs.

E-377 Mums bija jāvēršas pie dažādām Rakstu vietām, pie Atklāsmes Grāmatas 19. nodaļas, lai parādītu, ka Kristus Atnākšana nonāvēs antikristu. Lūk, kāpēc man bija tas jāizlaiž un vienkārši jāpaņem tie divi panti. Man vajadzēja vērsties pie dažādām Rakstu vietām, lai to visu pierādītu. Tieši tāpēc es pievērsos 19. nodaļai, lai parādītu, ka antikrists tiks nonāvēts un to izdarīs Kristus. Kad Viņš atnāks, Viņš nonāvēs antikristu.

E-378 Un arī 10. nodaļai Atklāsmes Grāmatā, lai parādītu, ka septītā eņģeļa Vēstījums – tas būs cilvēks šajās pēdējās dienās, kurš būs Dieva svaidīts tieši tādai kalpošanai, kāda bija pravietim Elijam, kā tas ir paredzēts Maleahijas 3. nodaļā, lai atklātu patieso (oriģinālo) Dieva Vārdu šajā paaudzē, oriģinālo Dieva Vārdu šajā paaudzē. Gluži kā viņš to izdarīja fiziskajai Jezabelei, tāpat šis vīrs to izdarīs garīgajai Jezabelei – konfesionālajām draudzēm. Man vajadzēja pievērsties 7. nodaļai...10. nodaļai, 1-7 pantiem, lai pierādītu, ka tā ir taisnība; un tad pie Maleahijas un Amosa, un tā tālāk, lai to pierādītu.

E-379 Elija bija pravietis, kas pravietoja un nosodīja Jezabeli tajā konkrētajā paaudzē.

E-380 Un Elija nemaz nenomira. Saprotat? [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Protams, nenomira. Pēc apmēram astoņsimt gadiem viņš atkal parādījās blakus Jēzum Kristum uz Pārvērtību kalna. Viņš nenomira.

E-381 Un tā, mēs redzam, ka saskaņā ar Dieva apsolījumu pēdējās dienās viņa Gars noteikti svaidīs kādu cilvēku; ir apsolīts, ka pēdējā periodā ar garīgo Jezabeli notiks tieši tas pats, kas notika ar fizisko Jezabeli.

E-382 Lūk, kāpēc es...es tik daudz vērsos pie Bībeles, lai to pierādītu, lai jūsu prātos nepaliktu nekādu jautājumu. Ja jums tādi ir, tad dariet man tos zināmus. Nu, uzrakstiet man vēstuli vai zīmīti.

E-383 Un tas tik pilnīgi sasaucas, pat ar to, ka pēdējā dienā zvēri iznīcina viņu fiziskos ķermeņus, apēdot tos, kā tas bija toreiz.

E-384 Saskaņā ar manu atklāsmi, kuru Dievs man iedeva un paredzēja, ka tas notiks, cik man ir zināms, tāda ir Patiesība par tiem četriem jātniekiem.

E-385 Ko jūs domājat par Jēzu? [Sanāksme priecājas–Tulk.]
Viņu mīlu es, Viņu mīlu es,
Jo Viņš pirmais mani mīlēja.
Un glābšanu man Golgātā,
Viņš nopirka.

E-386 Atcerieties, tā nav... (Tas...nekas, viss labi.) Tā nav kaut kāda nepatika pret cilvēkiem kādā organizācijā! Tāpēc ka Dievam ir bērni katoļu sistēmā, Viņam ir bērni metodistu sistēmā, Viņam ir bērni baptistu sistēmā. Cik daudz šovakar šeit ir pārstāvju no visām šīm dažādajām sistēmām, kuri no tām ir izgājuši, kad ieraudzīja Gaismu? Paceliet rokas. [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.] Lūk, neaizmirstiet, tur ir tieši tādi paši cilvēki kā jūs. Tieši sistēma ir tā, kas nonāvē. Saprotat? Šis antikrista gars galu galā noved viņus līdz tam, ka viņi jau vairs nedzirdēs Patiesību.

E-387 Vai atceraties, kā es vienā no vakariem izskatīju apzīmogošanu? Ja cilvēks dzirdēja gaviļu [jubilejas] gada signālu, bet atteicās iet brīvībā, viņu pieveda pie staba un ar īlenu iezīmēja viņa ausi. Auss ir tas, ar ko tu dzirdi. "Bet ticība nāk no dzirdēšanas." [Latv. Bībelē: "Ticība nāk no sludināšanas."–Tulk.] Tādejādi, ja viņš To dzird, bet atsakās pieņemt savu brīvību, tad viņam ir jākalpo savam konfesionālajam īpašniekam visu atlikušo dzīvi. Āmen.

E-388 Ak! Ak vai! Vai tad Viņš nav brīnišķīgs! [Sanāksme saka: "Āmen."–Tulk.]
Viņu mīlu es...
Tagad vienkārši pacelsim mūsu rokas un Viņu pielūgsim.
Jo Viņš pirmais mani mīlēja (Slava!)
Un glābšanu man Golgātā
Viņš nopirka.

E-389 [Brālis Branhams sāk dungot dziesmu "Viņu mīlu es"–Tulk.] Tagad vienkārši nolieciet savas galvas un pielūgsim Viņu, dungojot šo dziesmu. [Brālis Branhams dungo "Viņu mīlu es"–Tulk.]

E-390 Kungs, cik mēs esam pateicīgi! Es tā priecājos, Kungs, esmu tik laimīgs par Tevi un Tavu tautu. Ak, Kungs, Tu nopirki mūsu glābšanu Golgātā. Mēs to ar prieku pieņemam, Kungs.

E-391 Pārbaudi mūs tagad, Kungs, ar Savu Garu. Un ja mūsu vidū ir kāds ļaunums, Kungs, kāda neticība Vārdam, kādi cilvēki šeit, Tēvs, kuri nespēj pieņemt katru Dieva apsolījumu ar savu "āmen", lai tagad nonāk Svētais Gars, Jātnieks uz baltā zirga, kamēr Viņa Gars, Kristus Gars stāv antikrista priekšā, un pasauc Savējos. Izsauc viņus, Kungs.

E-392 Dāvā viņiem tagad nožēlot, ātri atnākt pie Tevis un piepildīties ar eļļu un vīnu, novilkt šīs konfesionālās Kaina nāves drēbes un pārģērbties mūžīgās Dzīvības sniegbaltajās drēbēs, ko ir devis Līgavainis. Un tad kādu dienu viņi dosies uz Kāzu Mielastu apstiprinātajā augšāmcelšanās Vārdā. Dāvā to, Kungs. Izpēti sirdis, kamēr cilvēki Tevi gaida. Jēzus Vārdā.
[Brālis Branhams dungo "Viņu mīlu es"–Tulk.]

E-393 Vienkārši izpēti savu sirdi, mans brāli, mana māsa, mans draugs. Esmu kopā ar jums jau ļoti ilgi, jau apmēram trīsdesmit trīs gadus. Vai es jums esmu kaut ko teicis Tā Kunga Vārdā, kas nebūtu piepildījies? [Sanāksme saka: "Nē."–Tulk.] Meklējiet Kristu tagad, kamēr jums ir iespēja. Ļoti drīz var pienākt brīdis, kad jums tās vairs nebūs. Saprotat? Viņš jebkurā brīdī var atstāt Savas starpniecības Troni; tad tu varēsi brēkt no visas sirds, varēsi lēkāt, varēsi runāt mēlēs, varēsi skraidīt šurpu turpu, tu varēsi darīt visu, ko gribēsi, un pievienoties visām pasaules draudzēm, bet nekā vairs nebūs, vairs nebūs nekāda balinātāja tavam...tavam grēkam. Tad ko tu...kas tad ar tevi būs?

E-394 Nu, es ticu no visas sirds, ka Tronis vēl ir atvērts. Es uzskatu, ka Viņš vēl ir uz Dieva Troņa. Taču jau drīz Viņš piecelsies un izies, lai pieprasītu tos, kurus Viņš izpirka. Viņš dara Radinieka Izpircēja darbu, kamēr Rute gaida.

E-395 Taču drīz...ziniet, pēc tam, kad Boāss izdarīja radinieka darbu, viņš atnāca un pieprasīja savu īpašumu. Un Bībelē ir teikts, ka tieši tā Viņš izdarīja: "Viņš iznāca un paņēma Grāmatu." Tad starpniecība beigsies, Viņš vairs nebūs uz Troņa; uz salīdzināšanas vāka vairs nebūs Asiņu. Kas tad tas būs? – Tiesas Tronis.

E-396 Nepieļaujiet, lai vienu dienu jūs pateiktu: "Bet es domāju, ka bija jāpienāk Aizraušanai," un izdzirdētu, kā skan atbildes balss: "Tā jau notika." Lai Dievs jums palīdz!
Tagad nolieksim savas galvas.

E-397 Brāli Nevil, atnāc un atlaid mūs, vai varbūt vēl kaut kas ir vajadzīgs. Lai Dievs jūs svētī. Tiksimies rītvakar.

Наверх

Up